Kampaņas ietvaros izveidota darba sludinājumu vietne cilvēkiem ar invaliditāti

- 6.Augusts, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Labklājības ministrijas veidotā kampaņa «Dara citādi – izdara tāpat!» vērš uzmanību uz cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības iespējām Latvijā. Cilvēki ar invaliditāti ir līdz šim nepilnīgi izmantots darbaspēka resurss, kas ar savām spējām un prasmēm var bagātināt darba tirgu, sekmēt ekonomisko attīstību, uzlabot dzīves kvalitāti, kā arī veicināt savu izaugsmi un ekonomisko neatkarību.

Par šo kampaņu mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv ir teikts tā: «Cilvēks ar invaliditāti, ar savām spējām un prasmēm ir vērtība – viņš dara citādi, bet izdara tāpat. Zinātniski ir pierādīts, ka lielākoties šo cilvēku garīga rakstura traucējumus un fiziskos trūkumus kompensē kādas alternatīvas spējas. Tāpēc pavisam droši varam apgalvot, ka sieviete ar tumšajām brillēm un balto spieķi nevis neredz, bet redz citādi! Arī tā uzmanīgi pētošā sieviete nevis nedzird, bet vienkārši dzird citādi. Arī tas neatlaidīgais vīrietis ratiņkrēslā vienkārši pārvietojas citādi. Viņus visus vieno tas, ka viņu pieeja mums pašsaprotamām lietām ir atšķirīga, taču sasniegtais rezultāts dienas beigās ir līdzvērtīgs, citreiz pat pārsteidzošs! Vairāku Latvijas darba devēju pieredze apliecina, ka šiem darbiniekiem ir ne vien īpašas spējas, bet viņi ir arī apzinīgi, rūpīgi, prasmīgi un ļoti ieinteresēti rezultāta sasniegšanā.»

Mājaslapā ir arī sludinājumu sadaļa, kur cilvēkiem ar invaliditāti, kuri vēlas strādāt, un darba devējiem, kuri vēlas šos cilvēkus nodarbināt, satikties. Šī sadaļa izveidota, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību un iekļaušanu darba tirgū. Sadaļas darbības principi ir līdzīgi kā platformai «LinkedIn» – darba meklētāji var izveidot profilu, vairāk uzsverot savas prasmes, ne tikai profesionālo pieredzi un izglītību. Darba devēji šos profilus var apskatīt, sazināties ar cilvēku personīgi un uzaicināt uz darba interviju. Izveidot savu profilu tiek aicināti tieši cilvēki ar invaliditāti. Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieka spējām un vides pielāgošanas nepieciešamību, darba meklētājiem savos profilos ir jānorāda invaliditātes veids, vēlams arī invaliditātes grupa. Iecerēts, ka sadaļu apmeklēs dažādu organizāciju – komercuzņēmumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju – pārstāvji, tādējādi veicinot cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu gan darba tirgū, gan sabiedrībā kopumā.

Airita Liniņa. Elvas Grigules foto.

 

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru