Kārumi — arī par palaidnībām

- 4.Augusts, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Mopšiem piemīt ārkārtīgs šarms kopā ar cienīgumu un inteliģenci. Šie suņi vienmēr ir līdzsvaroti un ir iecienīti priecīgās un piemīlīgās dabas dēļ,» par šo suņu šķirni lasāms internetā. Šādu raksturojumu apstiprina arī divu mopšu saimniece valmieriete AIVA LASE.

Lora — slavenā Berimora māsīca

«Vienmēr esmu zinājusi, ka savā dzīvē gribēšu suni, bet nevarēju izvēlēties šķirni. Aprunājos ar veterinārārstu, ieteicos, ka gribētu šarpeju, bet viņš atrunāja — ar šādu suni es būšot nomocījusies, jo tam nepieciešama īpaša kopšana. Vislabākais esot mopsis, kas pēc rakstura ir ļoti mierīgs, guļ uz dīvāna un daudz uzmanības neprasa. Tā arī izvēlējos savu pirmo suni,» stāsta Aiva. «Tam pakaļ braucām uz Jūrmalu. Biju pārsteigta, kad kucēnu ieraudzīju, — tas izskatījās pavisam citādi, nekā biju iedomājusies, jo kādā logā no priekšas biju redzējusi tikai pieaugušu mopsi ar platām krūtīm. Kad man rokās ielika mazo sunīti, pat šaubījos — vai tas tiešām ir mopsis, vai tikai neesmu apmānīta.

Šī pirmā mopsīte Lora izrādījās ar labiem ciltsrakstiem — viņas brālēns bija bērnu filmu festivālu simbols — slavenais Berimors. Lora arī bija ļoti aristokrātiska. Un visu savu dzīvi viņa ļoti sargāja. Ja gulēju gultā, tad neviens man nedrīkstēja pielikt roku, jo sunīte tam tūlīt lēca virsū. Visur staigāja pa manām pēdām, bija ļoti, ļoti uzticīga. Kad mopsītei jau bija daudz gadu, nolēmām, ka vajag paņemt vēl vienu, jaunu sunīti, lai Loras aiziešanu būtu vieglāk pārdzīvot. Tas skumjais brīdis taču ir tieši tāds pats, kā atvadās no tuva cilvēka.»

AIVA ar mopsīšiem Jasmīnu un Oliveru. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru