Ķiksis — divkārtējs pasaules meistars treka riteņbraukšanā

- 7.Oktobris, 2016

Šonedēļ Lielbritānijas pilsētā Mančesterā norisinās tradicionālais pasaules čempionāts riteņbraukšanā trekā meistaru (veterānu) grupām. Dažādās vecuma grupās startē vairāki simti dalībnieku, tostarp virkne bijušo treka riteņbraukšanas leģendu.

Vairāk nekā veiksmīgi sacensībās piedalās arī Latvijas treka riteņbraucējs valmierietis Ainārs Ķiksis.

Tā sacensību atklāšanas dienā, sestdienas vakarā, viņš izcīnīja zelta medaļu V40-44 grupā 750 metru individuālajā distancē, sasniedzot rezultātu 47,928 sekundes, kas ir jauns pasaules meistaru rekords.

Otro vietu izcīnīja ASV sportists Marks Andersons, uzrādot rezultātu 50,962 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Dienvidāfrikas trekists Hiltons Belitckijs, finišējot pēc 51,114 sekundēm. Kopumā šajā grupā startēja 24 sportisti.

Ainārs, kurš ikdienā pārstāv «Evelo» komandu, pēdējo sezonu laikā guvis virkni pasaules un Eiropas čempiona titulu V40-44 grupā, kā arī uzstādījis vairākus pasaules meistaru absolūtos rekordus.

Pirmdien Ķiksis uzsāka divu dienu ilgās sprinta sacensības. Pirmajā kārtā latvietis izcīnīja uzvaru, pārspējot Grieķijas un Gruzijas sportistus. Otrajā kārtā Ķikša pretinieks bija dienvidafrikānis Hiltons Belickijs, kurš uzrādīja trešo laiku 750 metru distancē. Šajā duelī taktiskā cīņā pārāks bija latviešu sportists, iekļūstot pusfinālā. Šeit Aināra pretinieks bija ASV trekists Kennets Loo. Cīņā līdz divām uzvarām abas reizes uzvarēja Ķiksis.

Lielajā finālā, kas notika otrdienas vakarā, viņam pretim stājās Francijas pārstāvis Jans Dujažīrs. Cīņa risinājās līdz divām uzvarām. Abos braucienos skaistā un taktiskā cīņā uzvarēja Latvijas sportists, kļūstot par pasaules čempionu.