Klāt 2020. – Valmieras Valsts ģimnāzijas simtgades gads

- 8.Janvāris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijai šis mācību gads paiet skolas jubilejas zīmē, tāpēc jau no vasaras notiek dažādi svētku gaidīšanas pasākumi. Skolas jubileja jau nav tikai 2020. gada 9. maijs, tas ir arī ceļš uz svētkiem, pilns ar dažādiem pasākumiem. 

Jau no septembra reizi mēnesī skolā absolventi vada klases stundas. Šajos četros mēnešos klases stundās ciemojušies jau 25 absolventi. Dažādi ir viņu skolas absolvēšanas gadi, tikpat dažādi ir viņu amati un bizness, un atšķirīgas ir arī viņu mītnes zemes. Laikam arī tāpēc sarunas un pārdomas par skolas gadiem, par studijām un darbu ir dažādas, pat pretrunīgas. Ja runājam par skolas laiku, jāteic, ka visi uzsver skolas laika labo gaisotni, zināšanas un to nozīmi, taču, stāstot par sevi un saviem piedzīvojumiem skolas laikā, viedokļi ir dažādi – vairākums apgalvo, ka paspējuši gan skolēnu parlamentā darboties, gan cītīgi mācīties, kāds uzsver, ka labāk vairāk mācīties, lai izpaliek izklaides un parlaments, bet ir vēl cits apgalvojums – nekādā gadījumā nesēdēt stundām pie grāmatām. Un vēl – eksaktās zinības ir ceļš uz sarežģītu, bet gudru zinātni, drošu biznesu, bet ne tikai – skan arī teikumi, ka valodas, it īpaši latviešu valoda, bruģē ceļu uz labu nākotni.

ABSOLVENTI ne vien dodas uz skolu un dalās atmiņu stāstos, bet arī dāvina sentimentālas lietas, kas saistās ar mācību laiku. Viena no tādām dāvanām ir Valmieras 11 varoņu komjauniešu vidusskolas (tā toreiz sauca skolu) žetons. Foto no VVĢ arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru