Klāt salnu mēnesis

- 2.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Katru rītu, kad lēni, rāmi gatavojos savam kafijas baudīšanas rituālam, pa virtuves logu redzu, kā vienā no pretējā daudzdzīvokļu nama lodžijām jau iekārtajā putnu barotavā atkal tiek klāts brokastu galds pie mums ziemošanā palikušajiem lidoņiem.

Jau pamanot devīgo saimnieci, gar mājas paksi steidzīgi šurpu turpu spurdz neskaitāmi mazputni, arī lielie – kovārņi un vārnas, kas iekārtajā barotavā gan netiek, tomēr, cerēdami uz zālē izbirušajām brokastu kripatām, kā nu māk, katrs cenšas dalīt savu ietekmes zonu. 

Klāt novembris, ko mēdz dēvēt arī par salnu mēnesi. Līdz tas nodos savu laika rituma stafeti ziemai, vēl ir tik daudz jāpaspēj paveikt kā dārzā, tā arī mājā. Viens no darbiem noteikti ir arī putnu barotavu izlikšana, tikai jāatceras: ja nu reiz jau tagad esi izlēmis parūpēties par mazajiem draugiem, tad tas gan jādara regulāri visu garo ziemu. Šīs rūpes, manuprāt, ir vēl viens no veidiem, kā kliedēt un mazināt mājsēdes un citu pandēmijas ierobežojumu negatīvās sekas uz garīgo veselību. Regulāras rūpes par kādu, kaut arī tikai par nelielu putnu bariņu, noteikti nāks par labu dzīvesprieka uzturēšanā. Tam noteikti noder arī dārza darbi! Ja arī tev nav sava zemes pleķīša, atrodi vietu, kur zemē ielikt kaut vai dažu pirmo pavasara vēstnešu sīpolus. Būs ko gaidīt! Tā, piemēram, jau pieminētā putnu barotāja pretī savai daudzdzīvokļu mājas lodžijai ir iestādījusi vairākas stīgojošās rozes. Rau, pilsētas centrā – starp mašīnām un cilvēkiem – kaut dažos metros, bet bagātīgi sev un citiem par prieku uzzied rozes. Skatos, nu jau tās akurāti ar egļu zariem gaidāmajam ziemas mieram ir sasegtas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru