Kokļu spēles un saspēles!

- 7.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 3. līdz 4. jūlijam Kocēnu novadā Ziemeļvidzemes pamatskolā Dauguļos tika organizēta ceturtā Koklētāju nometne, kurā risināja jautājumus – kas ir spēles, kas ir kokļu spēle, kas ir spēlmanis. Piedalījās 25 dalībnieki (bija nepieciešams pašiem līdzi ņemt savu instrumentu – tradicionālo kokli) un četri pasniedzēji – Latvīte Cirse (kokle), Inese Mičule (tradicionālā dziedāšana), Laima Jansone (kokle) un īpašā viešņa igauņu spēles tradīcijās – Leanne Barbo. 

Nometnes organizētāja, koklētāja Laima Jansone stāsta: «Pirmajā un otrajā gadā strādāju ar iesācējiem, ceturtajā gadā iesācējus vairs nepieņemu. Prasmēm ir jābūt attīstītām, un anketas liecināja, ka mums ir daudz ikgadējo dalībnieku. Arī manas prasības aug. Nometnē pirmo reizi ir tik mazs dalībnieku skaits, jo ierobežojumi tika atcelti tikai no 1. jūlija. Manuprāt, tas šo nometni padara ļoti īpašu, jo dalībniekiem un pasniedzējiem ir iespēja būt daudz tuvākā, ciešākā saistībā.»

Cilvēku apjoms bija neliels, līdz ar to Laimai bija iespēja nodoties ne tik daudz organizatoriskiem jautājumiem, cik pašām meistarklasēm. Līdz šim gadam viņai ne reizi nebija izdevies nospēlēt nevienu solo. «Sestdienas vakarā pasniedzēji uzstājās un izstāstīja savus stāstus. Tā bija arī meistarklase, kas saistās ar šī ceļa gājēja pieredzi.»

SASPĒLES AR KOKLĒTĀJIEM. Pasaules koklētāju nometnes 2020 noslēguma pasākums Dikļu kultūras namā. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru