Kroņi latviskā garā

- 16.Marts, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

LĪVA EJUBA ir Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) 11. klases audzēkne, kas ar Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas palīdzību savu hobiju pārvērtusi iespējā radoši izpausties un arī nopelnīt sev kabatas naudu.

Par Līvu

Viņa ir no Gulbenes. Mamma māksliniece, tāpēc jau no bērnības jauniete augusi radošā vidē. «No trīs gadu vecuma sāku apmeklēt modeļu skolu Gulbenē. No sākuma iemācījos, kā ir būt uz skatuves. Tas man ļoti iepatikās, tāpēc vēl līdz šai dienai labprāt atrodos uz skatuves. Augot šajā vidē, es iemācījos daudz vairāk par modi,» dalās Līva. Apgūta arī tērpu modelēšana, ko jauniete izmanto, mācoties teātra klasē VVV, lai palīdzētu ar noformējumu un tērpiem lugu iestudējumos.

Viņa ir pabeigusi mākslas skolu Gulbenē, kopš pirmās klases dejo tautas dejas un ir aktīva sportā. Tāpat jauniete kopā ar draudzenēm īsteno dažādus projektus, lai uzlabotu vidi sev apkārt, – sākoties pavasarim, komanda atjaunos Gulbenes simbola bānīša vienu vagonu, lai izveidotu vietu radošām aktivitātēm. «Aizejot uz Valmieru, sapratu, ka nevēlos pamest to, ko esmu iesākusi,» tā Līva, tāpēc atradusi iespējas, kā turpināt savas iesāktās aktivitātes Valmierā. Tas pamudinājis apmeklēt Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā pieejamos zīmēšanas kursus, lai nepiemirstu pamatprincipus mākslā.

«Paralēli tam izpaužos radoši visādos veidos. Visu, ko redzu Pinterestā, cenšos «iznest ārā no ekrāna» un pati izmēģināt. Kad ieraugu kaut ko, ko es vēlos pati sev, tad pagatavoju, un, ja tas iepatīkas arī draudzenēm, tad sagatavoju arī viņām. Mammai mājās ir šujmašīna; ja man kaut kas iepatīkas, sašuju pati sev. Veidoju arī dažādus auskarus, rokassprādzes, plānotāju vākus. Visu, ko vien var ieraudzīt Pinterestā, esmu pamēģinājusi,» dalās radošā jauniete.

SMU «PERLA’TITE» komanda Kitija Anna Strazdiņa (no kreisās) un Līva Ejuba kopā ar Junior Achievement Latvia vadītāju Jāni Krievānu, saņemot simpātiju balvu no portāla Inbox.lv pasākumā Citāds Bazārs. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru