Labdarības izsolē Lielbritānijā ziedo Latvijas krīzes centriem

- 15.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

10 gadus Lielbritānijā reģistrētās labdarības biedrības «Giving for Latvia» brīvprātīgie (Londonā dzīvojošie latvieši) rīko dažādas akcijas un pasākumus, lai palīdzētu grūtībās nonākušajiem visā Latvijā. 10. maijā notika kārtējais pasākums — izsole, kurā tika izsolītas visdažādākās Latvijas un Anglijas cilvēku, kā arī citu atbalstītāju dāvinātās dāvanas ar vienu mērķi — 100% izsolē savāktā summa nonāks bērnu un jauno māmiņu krīzes centru un bērnu ar speciālām vajadzībām biedrību Latvijā atbalstam. Šogad izsolē saziedota 7081 sterliņu mārciņa.

Šogad «Giving for Latvia» labdarības izsolē varēja atrast tādu neticamu klāstu ar lietām, kas eksistē tikai vienā eksemplārā — Roberta Bukarta dāvātā hokeja nūja ar izlases spēlētāju parakstiem un Jeļenas Ostapenko dāvātā tenisa bumbiņa ar autogrāfu. Lieliskas dāvanas sev un saviem mīļajiem, kas ļauj baudīt Latvijas labumus (Dziesmu svētku, koncertu un atrakciju biļetes, balvas gardēžiem, literatūras mīļotājiem, rotas, dzērieni, godalgotas galda spēles un daudz kā cita). Kā katru gadu, izsoli atbalstīja arī Latvijas vēstniecība Lielbritānijā, kas šogad dāvāja linu galdautu ar LV100 simboliku, un divas biļetes uz Latvijas simtgades koncertu Wigmore Hall, kur uzstāsies māsas Skrides un būs diplomātiskā pieņemšanu pēc koncerta.

Šī gada izsoles-balles organizatoriem pievienojās arī biedrība «Debesmanna», kas atbalsta mammas Latvijā, kuras saskārušās ar pirms- un pēcdzemdību depresiju. Pateicoties tieši «Debesmannai» un viņu sadarbības partnerim «Dobeles Dzirnavnieks», visām neticamajām izsoles balvām pievienojusies arī varena 3 kg kaste ar kvalitatīvu mannu perfektas debesmannas pagatavošanai — eksotiku, ko Lielbritānijā nemaz nevar tik viegli iegādāties!

Iveta Parravani («Debesmannas» dibinātāja): «Ar biedrības «Giving for Latvia» dibinātāju Danielu es iepazinos pirms vairākiem gadiem, kad Daniela bija lasījusi informāciju par «Debesmannu». Tā kā abas dzīvojām un strādājām Londonā, mēs nolēmām satikties, lai izrunātu savstarpējas atbalsta iespējas starp mūsu biedrībām. Daniela jau gadiem ar citiem latviešiem Londonā rīkoja dažādus pasākumus, palīdzot bērniem krīzes centros visā Latvijā. Dzirdot  par patieso, skarbo ikdienu šajos krīzes centros, par grūtībām, ar kādām viņi saskaras, par jaunajām māmiņām (pat tīņu vecumā), kuras nonāk šajos centros, jo vienkārši citur nav kur iet, dzirdot to izmisuma balsi šo centru vadītāju teiktajā, es sapratu, ka vēlos ko darīt lietas labā, un uzrunāju Danielu, sakot, ka «Debesmanna» labprāt iesaistītos šīs izsoles rīkošanā, lai pieliktu savu artavu, lai darītu šo centru ikdienu kaut par kripatiņu vieglāku, lai šo bērnu un jauno sieviešu sejās būtu vairāk smaidu, jo emocionālā veselība mums ir svarīga!..»

Latvijas Bērnu fonda paspārnē esošajos 7 reģionālajos krīzes centros vien katru gadu īslaicīgu mājvietu sev atrod ap 1200 bērnu, kuri cietuši no emocionālas, fiziskas vai seksuālas vardarbības savā ģimenē. Mantas, ko lūguši krīzes centri, ir visdažādākās — sākot no bumbiņu vannām, galda spēlēm un sporta inventāra līdz pat fotoaparatūrai miesas bojājumu fiksēšanai un interviju lellēm seksuālās vardarbības gadījumiem.

Pateicoties ziedotāju atsaucībai, pēdējos gados izdevies arī vairāk atbalstīt biedrības bērniem ar speciālām vajadzībām. Apmaksāta speciāla vingrošanas aparatūra un ekskursijas. Bet, piemēram, «Žēlsirdības mājai» Ventspilī, kur dzīvo jaunieši ar garīgiem traucējumiem, bijušie bērnunamu audzēkņi, paredzēts iegādāties dzīvus cālīšus, lai jaunieši savā saimniecībā var mācīties rūpēties par dzīvām radībām un arī lētāk tiktu pie kvalitatīvas pārtikas.

Labdarības izsoles organizatori izsaka sirsnīgu pateicību un sumina labdarības izsoles atbalstītājus: Latvijas Hokeja federāciju un Robertu Bukartu, Jeļenu Ostapenko, Latvijas vēstniecību un vēstnieci Baibu Braži, grupu «Instrumenti», «Soulstones by Agnese Zeltiņa», Avārijas Brigādes parku, Laimas šokolādes muzeju, Mayra, viesnīcu un restorānu «Neiburgs», viesnīcu «Radi un draugi», restorānu «Niklāvs», Grange Hotels, ElinaBriedeJewelry, Ievu Ciprusi, Ievu Ādamsoni, SilkForPassion, Juri Gavaru, ManDala, Emmi Designdeco, Ievu Ekmani, Ievu Bondari, grupu «Dzeguzīte» un Raimondu Paulu, Henna Guru Inesi Dāvidsoni, TRU:DE, Lindu Ķuzi, Sandu Krastu, Gundegu Bičevsku, Zane Zaharova Fashion, Brain Games, Rozes Bodi, AnitasHandmade, «Rūķīšu tēju», Communication ART un Vivitu Leismani, «Dobeles dzirnavnieku», Balzambāru, Andri Buli, Guntaru Raču, Ilzi Tiguli, Lauru Blumbergu, Lindu Mūrnieci, Aiju Andrejevu, grupu «Astro’n’out», Irmu Kalniņu, Ievu Sutugovu.

Iveta Parravani piebilst: «Vakars bija izdevies, un mājup devos ar labi padarīta darba sajūtu sirdī. Patiess prieks un lepnums par savākto summu, jo tas nozīmē tikai vienu — varēsim palīdzēt daudziem bērnu krīzes centriem. Gribas pateikt lielu paldies izsoles atbalstītājiem, jo bez viņu dāsnās sirds mums nebūtu izdevies.

Mums gāja tik labi, ka neizdevās izsolīt pat visas sadāvinātās mantas, un mājup visi kā viens devāmies ar vienu domu — tās nav beigas. Mums jārīko vēl viena izsole, un datums ilgi nav jāmeklē — būsim atpakaļ uz Latvijas simtgadi, lai nosvinētu apaļo jubileju un atkārtoti vāktu līdzekļus. Nu jau konkrētam projektam, bet tas lai pagaidām paliek noslēpumā!…»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru