Lai veicinātu vakcinācijas aptveri pret Covid-19, vakcināciju varēs veikt arī aptiekā

17.Decembris, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19, tiek meklēti jauni veidi, kā iedzīvotājiem to nodrošināt iespējami ērtā un pieejamā veidā.

Kā jaunu risinājumu, kas sevi pierādījis kā efektīvu citās valstīs, arī Latvijā plānots vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīt farmaceitus. Veselības ministrijas skatījumā tas ļautu iedzīvotājiem vēl ērtāk un ātrāk saņemt vakcīnu pret Covid-19. Plānots, ka vakcinācijā pret Covid-19 aptiekas iesaistīsies brīvprātīgi, ņemot vērā to iespējas nodrošināt pakalpojuma sniegšanai atbilstošas telpas un nosacījumus. Farmaceitiem, kuri iesaistīsies vakcinācijas pret Covid-19 procesā, tiks nodrošināta papildu apmācība, līdzīgi kā tas notika citiem vakcinācijas veicējiem. Pašlaik gatavību vakcinēt pret Covid-19 izteikuši ap 100 farmaceitu. Farmaceitus plānots apmācīt no jau iepriekš VM piešķirtiem līdzekļiem šādām apmācībām.

Veselības ministrijas skatījumā vakcinācija aptiekās ievērojami uzlabotu pakalpojuma pieejamību, it īpaši strauja pieprasījuma gadījumā, kas varētu rasties, ņemot vērā prasību pēc vakcinācijas sertifikāta, sākot ar 15. decembri ikvienam, kurš darba pienākumus pilda klātienē.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru