Latviete Francijā, kas īstenoja sapni par savu restorānu

22.Novembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Kad HELĒNA SMIRNOVA mācījās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, viņa bija iestājusies gidu pulciņā. Kopš tā laika skolēnu brīvlaikus un nedēļas nogales pavadīja, vadot tūristiem ekskursijas Vecrīgā. «Man ļoti patika kontakts ar cilvēkiem un iespēja izrādīt manas dzimtās pilsētas skaistumu, tāpēc jau labu laiku domāju par studijām tūrismā.

Toreiz izvēle bija starp privāto augstskolu «Turība» un Vidzemes Augstskolu Valmierā,» stāsta Helēna. Ņemot vērā dažādas studentu atsauksmes un pirmo iespaidu, ko radīja ViA studenti izstādē «Skola»,  Helēnas ceļš tālajā 2006. gadā veda uz Valmieru un studijām programmā «Tūrisma organizācija un vadība». Toreiz viņa vēl nebija droša par to, ko tieši no tūrisma vēlas aptvert un kur pēc tam strādāt, bet zināja, ka tā noteikti nebūs restorānu darbība. 

Kā nokļuvāt Parīzē? Trešajā kursā, kā lielākā daļa no maniem kursabiedriem, arī es devos Erasmus+ praksē. Jau vidusskolā biju mācījusies franču valodu un turpināju arī augstskolā, tāpēc izlēmu praksē doties uz Franciju. Sākotnēji uz trim mēnešiem iegūt praktisku pieredzi Parīzē, strādājot viesnīcu brokastu servisa restorānā un vēlāk arī recepcijā. Pēc tā nolēmu arī palikt studēt. Kad studiju gads jau tuvojās noslēgumam, es saņēmu zvanu no prakses vadītāja Parīzē ar piedāvājumu strādāt vasaras sezonā algotu darbu. Kā radās ideja par savu restorānu? Kad pēc 15 mēnešu prombūtnes septembrī biju atgriezusies Latvijā, es sapratu, ka man ļoti pietrūkst Francijas un ir ļoti grūti atkal iedzīvoties dzimtajā zemē.

Helēna ar dzīvesbiedru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru