Lēmumi jābalsta analītikā un faktos

- 7.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Domāju, ka 14. Saeimas vēlēšanu rezultāti ir adekvāti. Gribas atzīmēt divas lietas: uzņēmēji ir arī Latvijas pilsoņi un lielā mērā patrioti, tāpēc, protams, priecē, ka mūsu sabiedrība nobalsoja par stabilitāti un Rietumu civilizācijas izvēli; vienlaikus tas, ko mēs redzam, ir gaidas un pieprasījums pēc tomēr labākiem rādītājiem ekonomikā un tautsaimniecībā. 

Šie divi vēstījumi nolasāmi no vēlēšanu rezultātiem. Protams, nolasās arī diskvalificētie. Konservatīvie mūsu sadarbības periodā bija varbūt tādi īpaši aroganti,  augstprātīgi. Sabiedrība to novērtējusi. Arī Attīstībai/PAR! jāizdara savi secinājumi. Tā ka vēlētājs ir bijis ļoti atbildīgs, un, es teikšu, rezultāti ir cienījami. 

Ļoti precīzi pēdējā aptaujā, ko mēs veicām pie saviem biedriem attiecībā uz ministriem, Rinkēviča kungs bija pirmajā, bet Reira kungs – pēdējā vietā. Un tas faktiski ļoti precīzi sakrīt ar vēlētāju balsojumu. Mēs zinām, ka ārlietu ministrs Rinkēvičs saņēma visvairāk plusiņu, bet finanšu ministrs Reirs faktiski ir diskvalificēts. 

Mūsu pirms vēlēšanām veiktajā aptaujā par iespējamiem 14. Saeimas vēlēšanu uzvarētājiem secība bija tāda, ka pirmajā vietā bija Apvienotais saraksts, otrā – Jaunā Vienotība, trešā – Nacionālā apvienība. Tas faktiski apstiprina manis sākumā teikto, ka ir vēlme turpināt šo stabilitāti un Rietumu izvēli, bet Apvienotā saraksta atrašanās pirmajā vietā signalizēja to, ka ir gaidas pēc labākas valsts vadības, pēc menedžmenta. Īpaši krīzes laikā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru