Līgo, neaizmirstot arī Līgas apsveikt

- 22.Jūnijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Līgo un Jāņi ir tradīcijām bagātākie un līksmākie latviešu svētki, kurus gaidām ar nepacietību. Tos svin vasaras saulgriežos, kad Saule ir sasniegusi savu augstāko punktu debesu lokā, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts.

Tā kā dabā saulgrieži katru gadu nenotiek vienā un tajā pašā datumā, bet pēc senlatviešu tradīcijām tie svinami saskaņā ar saules ritējumu, tad svinēšanas pasākumi sākas jau no 21. jūnija. Vienoti visā Latvijā Līgo dienu svin 23. jūnijā, kam seko Jāņu diena – tās ir oficiālas brīvdienas. Līgo dienā vārda dienu atzīmē Līgas. 

Šoreiz uz sarunu aicinājām Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes ārējo sakaru organizatori LĪGU MARTINSONI, lai nedaudz pastāsta par to, kā ir būt Līgai, par līgošanu un tradīcijām. 

Vai jūs, Līga, zināt, kā ieguvāt savu vārdu? 

Ir divas versijas. Vecāsmātes versija ir tāda, ka viņai ļoti patika aktrise Līga Liepiņa un tāpēc viņai bija vēlēšanās, lai mani nosauc par Līgu. Ir interesanta sakritība – manu vīru sauc Ģirts, un viņš ir nosaukts par godu aktierim Ģirtam Jakovļevam. Otra ir mammas versija, ka manam tētim bērnībā esot patikusi kāda Līga, tāpēc arī es esmu ieguvusi šo vārdu. Tomēr es vairāk sliecos uz vecāsmātes versiju, šķiet, ka mamma to vairāk teica kā tādu jociņu.

LĪGA MARTINSONE. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru