Māksla ir ikdiena

- 5.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Katrs tetovējums ir kā mākslas darbs – vairāk runāju par tiem, kurus veic profesionāļi. Kad tetovējumi pirmo reizi parādījās, tie tika asociēti ar noziedzniekiem, bet mūsdienās tā ir daļa no cilvēka pašizpausmes. Šoreiz «Liesma» aicinājusi tetovēšanas meistari un mākslinieci IEVU FIMBAUERI jeb FIMKU (iesauka no skolas laikiem) uz sarunu par tetovēšanu un mākslu. 

Tava izglītība ir saistīta ar to. Ko dari tagad? 

Esmu pabeigusi Mākslas vidusskolu, un ir tā, ka es tikai tagad esmu sākusi studēt, bet ar tetovēšanu nodarbojos jau deviņus gadus. Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecību esmu nostudējusi jau četrus gadus, un šis man ir pēdējais. Studēju, lai pilnveidotu sevi un prasmes. 

Kā apguvi tetovēšanas mākslu? 

Pašmācības ceļā. Man, protams, bija arī palīdzība un dažādi padomi no pieredzējušiem tetovētājiem. 

Kā top dizaini tetovējumiem? Kā ir ar iedvesmu?

Iedvesma man reizēm pazūd, bet labākais, ko var darīt lietas labā, ir –  vienkārši darīt, un tad arī iedvesma atgriezīsies. Dizaini top individuāli katram klientam pēc viņa vēlmēm. Tāpat vien netaisu dizainus aiz nekā darīt, drīzāk zīmēju kaut ko priekš sevis – ko tādu, kas mani interesē. Tad arī pēc tam var piedāvāt kādam cilvēkam, kas grib kaut ko tiešām no manis – kādu zīmējumu, kādu dizainu. Tomēr lielākoties zīmēju katram individuāli, noskaidrojot, kas konkrētajam cilvēkam patīk, kas ir svarīgs. Tā arī top oriģināli dizaini sadarbībā ar klientu.

IEVA FIMBAUERE. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru