Medus sezonu noslēdzot

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu pagasta biškopim RIMANTAM GAIDAMOVIČAM šī vasara atkal padevusies ražena, jo viņa saimes čakli pastrādājušas, sagādājot savam saimniekam kārtējās atzinības valsts mēroga konkursos. Tagad sezona izgājusi finiša taisnē, atlikusi bišu ārstēšana un barošana, tāpēc atkal ciemojamies pie Rimanta, lai veiksmes stāstu uzklausītu no pirmavotiem.

Kādi ir pēdējie jaunumi Latvijas biškopju saimē?

Augusta pēdējā sestdienā Piena un Maizes svētkos Jelgavā dūša nedaudz apskrējās, redzot, ka biškopji nenovērtē savu darbu, tik lēti tirgojot produkciju, kad veikalā visam – pārtikai, būvmateriāliem – cena pacelta. Mums būtu jāskrien līdzi, bet tik nevienādā situācijā nekādi savas cenas nevaram pacelt. Man katru mēnesi jāsagrabina visi nodokļi par sievu un par sevi – vairāki simti eiro, ko esi vai neesi ietirgojis. 

Mēs tiekam kontrolēti no visām pusēm, it sevišķi tagad, kad ir modernie telefoni. No Jelgavas sadomājām izmest līkumu līdz Šauļu Lidlam, braucām atpakaļ gar Jaunolaini, kad Skaidrītei un meitām jau ziņas telefonā – vajag reģistrēt covidpass, jo bijāt pametuši valsti. Man ir Latvijas pilsonība, pēc tautības esmu lietuvietis, man tāda vēstule nenāk. Meitas nosūtīja visu prasīto, bet man atnāca īsziņa, ka pašizolācijā nav jāsēž.

SKAIDRĪTE un RIMANTS GAIDAMOVIČI. Ārijas Romanovskas foto.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru