Meža dienas Valmierā pirms gadiem trīsdesmit

- 31.Marts, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Tuvojas ikgadējās Meža dienas. To sakarā dažas atmiņas par koku stādīšanu Valmierā, ar tādu interesantu gadījumu piedevām.

Tas notika 1993. vai 1994. gadā. Nesen bija nodota ekspluatācijā Valmieras piena kombināta otrā māja Voldemāra Baloža ielā. Pavasarī aktīvākie iedzīvotāji nolēma, ka mājas galā jāiestāda kociņi. Salasījās entuziasti — kādi pieci seši talcinieki. Bija kādam no viņiem līdzi arī trauks ar ko stiprāku. Izraka vīri sešas bedres liepiņām. Bet pēc kociņiem bija jābrauc mežā uz Sietiņieža pusi, kur Vilnis Velde bija noskatījis labu stādāmo materiālu. Tā kā trauks ar zināmo šķidrumu traucēja mežā paredzamajiem darbiem, tad vīri nolēma to pierakt vienā no sešām kociņiem paredzētajām jau izraktajām bedrēm.

LABS DARBS PADARĪTS! Iespējams, 1993. gada pavasaris. Liepiņu stādītāji Ausekļa ielā pie Valmieras piena kombināta kopmītnēm: (no kreisās) pirmajā rindā – Gunārs Bratuškins, Modris Apinis ar meitiņu Eviju un Andris Kārkliņš, otrajā rindā – Varis Liepiņš, Markss, Aivars Upīte, Andris Rava un Ramanis. K. Kalniņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru