No Naukšēnu novada svētkiem – uz Ventspils Ziedu festivālu

- 23.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Galvenā svētku noformētāja ir Regīna Jurgenovska, es viņai pieslēdzos pa vakariem, palīdzot izdarīt smagākas tehniskās lietas,» stāsta UNA BLAUMANE, kuras aizraušanās ir floristika, paskaidrojot, ka pati strādā pie muzeja noformējuma. «Tā kā tēma ir Ar gardu muti, tad man top saldējuma konusi, bet ziedu kastes pie šķūnīša sienas ir stacionārās – tā mēs katru gadu kaut ko jaunu izdomājam.»

Vai šogad uz Ventspili arī pošaties?

Protams, Ventspils Ziedu paklāju festivāls paredzēts no 2. līdz 4. augustam, divas nedēļas pēc Naukšēnu novada svētkiem.

Ko esat iecerējuši rādīt ventspilniekiem?

To vēl nevar atklāt, lai konkurenti nenošpiko ideju. Tēma ir Ziedu melodija, un mums padomā pievērsties retro aparātam, ko veidosim no gladiolām. Komandā esam kādi četri, pieci cilvēki, jo mazākā sastāvā ir ļoti smags fizisks darbs, noteikti  komandā vajadzīgs vīrietis, jo tās ir smiltis, tie ir skrūvēšanas darbi, tā ka vienām pašām dāmām ar to tikt galā ir ļoti grūti.

Vai iznāk laika apskatīt arī pārējo dalībnieku darbus?

Protams, bet tuvāk pēcpusdienai, kad kaut kas jau sāk veidoties, garām ejot pēc kafijas vai saldējuma. Pirms vairākiem gadiem arī bija dziesmota tēma, toreiz mums vislabāk veicās, ieguvām 6. vietu no 36 komandām. Parasti esam kaut kur pa vidu, bet vienalga priecājamies, jo esam amatieri un, kā mēdz teikt – puķu mīļi, tā ka, sacenšoties ar ārzemniekiem no Japānas, Itālijas un stiprām vietējām komandām, saprotam, ka mums nav uz ko īpašu cerēt.

Vai no mūspuses vēl ir kādi dalībnieki?

No Rūjienas viena meitene braukāja, no Valmieras bijušas komandas, pirms kāda laiciņa valmierietis Aivis Megris ir manīts dalībnieku vidū.

«Idejas pēkšņi atnāk pašas no sevis – karstajās dienās ēdot saldējumu, iešāvās prātā, ka šis kārums ideāli atbilst šīgada novada svētku tematikai – Ar gardu muti Naukšēnos,» atklāj floristikas entuziaste Una Blaumane. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru