No nejaušības līdz veiksmei

- 31.Augusts, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Igauniete Hille

Ticu liktenīgām nejaušībām, dzīvē satiktiem viediem cilvēkiem, kuru uzskatos, viedoklī jāieklausās.

Atceros kādu īpašu tikšanos pirms daudziem gadiem. Mani lūdza sagaidīt igauņu delegāciju. Tartu mēbeļu kombināta pārstāvji gribot iepazīties ar ražošanu mūsu stikla šķiedras rūpnīcā, izvēlēties un pasūtīt sava uzņēmuma vajadzībām dekoratīvos audumus.

Delegāciju vadīja pievilcīga, komunikabla dāma Hille Abele. Kad viesi bija iepazīstināti ar ražošanu, nonācām brīnišķīgajā audumu sortimenta kabinetā. Redzēju, ka Hilles kundze ir interjera lietpratēja. Viņa izvēlējās pārsvarā klasiskus greznus žakarda audumus, kā radītus plašām sabiedriskajām telpām. Protams, ka ne visi tie bija ražošanā. Vienojāmies, ka vajadzīgos speciāli noaudīsim, kolēģi ieplānos krāsošanu.

«Apsolīju kombināta prezidentam, ka logus noformēšu līdz savam atvaļinājumam. Un atvaļinājums man vienmēr ir augustā,» tā mūsu viešņa.

«Kāpēc vienmēr augustā?» vaicāju. 

«Tad man ir dzimšanas diena, «skanēja atbilde. 

Dīvaina sagadīšanās — arī man augustā jubileja, arī es  šajā laikā cenšos būt atvaļinājumā. Joka pēc pajautāju datumu. Manējais! Nu jau bija interesanti uzzināt arī dzimšanas gadu — sieviete sievietei taču drīkst to jautāt. Neticēsiet — arī manējais! Skatījāmies viena uz otru, smējāmies un brīnījāmies... Igauniete un latviete, divas Pūķa gadā dzimušas Lauvas, uzņēmuma administratore un tekstilražotnes vadītāja. Šķiet, ka tieši šis mirklis lika pamatus mūsu draudzībai.

LIELISKIE. Bārmeņi Eva un Agnis. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru