Nopietnas izvēles priekšā

- 15.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnietis EDUARDS LŪSIS šovasar Rīgā absolvēs Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu trombona specialitātē. Kā šobrīd notiek mācības un gatavošanās beigšanas eksāmeniem, skaidrojām, sazinoties pa tālruni ar pašu Eduardu.

– Visas grupu stundas norisinās zūmā, plus/mīnus e-klasē tiek uzdoti mājas darbi, bet individuālās stundas, kā trombona spēle, diriģēšana un klavieres, notiek klātienē, tikai trombona spēlē, ja vajadzīgs koncertmeistars, tad jātaisa siekalu tests, kuram jābūt negatīvam, lai vienā klātienes mācību stundā klasē varētu atrasties vienlaikus trīs personas, jo pēc noteikumiem vienā telpā drīkst uzturēties ne vairāk kā divi cilvēki.

Kur tu atrodies biežāk – Rīgā vai Naukšēnos?

Vairāk esmu Rīgā, jo pirmdienās ir diriģēšana, bet trešdienās – instrumenta spēle, līdz ar to jāpaliek galvaspilsētā gandrīz visu nedēļu, nav laika aizbraukt uz mājām, jo paralēli notiek arī zūma stundas.

Pastāsti, kā zūmā notiek solfedžo diktāta rakstīšana!

Kā parasti – skolotāja spēlē uz klavierēm, mēs klausāmies un pierakstām notis. Vienreiz gan bija ļoti slikta dzirdamība, tad diktāts tika pārtraukts, kamēr salaboja skaņu sistēmu. Diktāts pārbaudei un vērtējumam jāsūta uz e-klasi, kur tas tiek izlabots un atsūtīts pareizais variants.

EDUARDS LŪSIS (trombons) un INGMARS ZEMZARIS (klavieres) uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas skatuves, piedaloties orķestra Rīga rīkotajā jauno izpildītāju konkursā. Foto no Gvido Brenčeva arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru