Noslēgumam tuvojas viens no sinhronizācijai būtiskajiem projektiem – 330 kV elektropārvades līnijas Valmiera-Tsirgulīna izbūve

- 21.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS «Augstsprieguma tīkls» (AST) realizētā  330 kV elektrolīnijas izbūve no Valmieras uz Tsirgulīnu tuvojas noslēgumam – ir izbūvēti visi līnijas balsti un vadu montāža pabeigta vairāk nekā 80% līnijas. Valmieras-Tartu līnijas pārbūves darbi tika pabeigti jau pagājušajā vasarā.

Divu Latvijas-Igaunijas starpsavienojumu pārbūve ir viens no svarīgākajiem projektiem Baltijas elektrotīklu sinhronizācijas ar Eiropu nodrošināšanai. Tas paredz pārbūvēt divas pagājušā gadsimta 60. un 70. gados uzbūvētās līnijas, kas 49 km garā koridorā iet paralēli. Līniju rekonstrukcija notiek, nomainot visu veco infrastruktūru, un patlaban tā jau ir pilnībā demontēta. Pārbūves ietvaros nav paredzēts mainīt elektrolīniju trasi un sprieguma līmeni – tās tiks izbūvētas kā gaisvadu 330 kV līnijas esošo 330 kV gaisvadu līniju trasē, uzstādot jaunus balstus un montējot jaunus vadus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru