Noslēgusies dabas skaitīšanas ceturtā lauku darbu sezona

- 2.Decembris, 2020
Tūrisms un daba
Laikrakstā

495 kvadrāti Latvijas kartē

Jau diezgan banāls kļuvis no dažādām tribīnēm skanošais apgalvojums, ka Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē un mums ir ļoti daudz zaļo, dabisko bagātību. To, cik šie apgalvojumi ir pamatoti vai tomēr dažkārt arī krietni pārspīlēti, mēģina noskaidrot Latvijā pirmo reizi notiekošā, tiešām lielas teritorijas aptverošā vērienīgā dabas vērtību apzināšana – dabas skaitīšana.

Tā notiek projekta «Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā» ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. 

Šajā vasarā un rudenī bija jau ceturtā sezona, kad, veicot apsekojumus pļavās, purvos, mežos, upēs un ezeros, piejūras un iekšzemes kāpās, alās un iežu atsegumos, vairāk nekā 200 dabas ekspertu fiksēja Latvijas dabas veselības reālo stāvokli. Darbi notika 78 novados, tostarp mūsu pusē Valmieras pilsētā, kā arī Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novados. Te gan jāpiebilst, ka dabas skaitīšanai Latvijas teritorija ir sadalīta 495 kvadrātos, no kuriem katrs 12,5 × 12,5 kilometrus liels. Tātad apsekotas tika ne jau visas novadu teritorijas, bet vien šie kvadrāti. 

Dabas skaitīšanas vadītāja Irisa Mukāne: «Šī ir pirmreizējā tik liela dabas vērtību inventarizācija visas valsts mērogā. Ir noslēgusies ceturtā darbu sezona laukā, brīvā dabā. 

KARTE UN PLANŠETE. Dabas skaitītāju galvenie darba rīki. Visam pārējam jābūt ekspertu prātos un pieredzē. Foto no DAP Dabas skaitīšanas mājaslapas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru