Novērtē Valmierā paveikto

- 10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze piektdienu pavadīja mūsu pilsētā. Tā bija reģionālā darba vizīte, iepazīstot Valmierā sasniegto, vērtējot pilsētas rosību un attīstību. 

«Valmiera ir Vidzemes centrs, un dzirdēju te labu apzīmējumu – mikro lielpilsēta. Jūs esat astotā lielākā pilsēta Latvijā, arī iedzīvotāju skaits liels, vērtējot valstī. Pasaules līmenī tas, protams, nav tik daudz, bet pasaules līmenī jūs esat, jo šajā pilsētā ir viss: augstskola, teātris, rūpnieciskās ražotnes, te ir milzīgs kultūras piedāvājums. Dinamiska pilsēta un pašlaik arī Eiropas kultūras galvaspilsētas kandidāte,» sacīja Valsts prezidents Egils Levits, kurš, apmeklējot Valmieru, iepazinās ar ražojošajiem uzņēmumiem, apmeklējot metāla apstrādes uzņēmumu SIA «Valpro» un «Valmiermuižas alus» darītavu, diskutējot par aprites ekonomikas jautājumiem, prezidents apmeklēja Vidzemes Augstskolu, bet ar novada skolēniem piedalījās debatēs par Latvijas Republikas Satversmes vērtībām. Šoreiz debašu cikla diskusija bija «Kurš kontrolē dzīvi? Mākslīgais intelekts – privātums – brīvība». Satversmes nozīmīgumam valsts augstākā amatpersona praktiski pievērsās arī jaunatvērtajā Latvijas pasta nodaļā Valmierā, Brīvības ielā. Prezidents un prezidenta kundze nosūtīja īpašo Satversmes simtgadei veltīto pastkarti un pastmarku. Kam īpašo vēstuli adresēja prezidents, nezinām, bet zinām, ka Andras Levites sveicienu saņems maza meitenīte, jo prezidenta kundze vēstuli adresējusi Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļai. Prezidente lūgusi pastkarti nodot 6. maijā dzimušai meitenītei, paužot: «Liels prieks, ka šodien piedzimi! Pasaule ir skaista! Novēlu prieka pilnu dzīvi!»

SOLIDARITĀTES PASĀKUMS, domājot par Latvijas, Ukrainas un visas Eiropas demokrātiskajām vērtībām. Saulespuķes pie Valmieras Olimpiskā centra stādīja Valsts prezidents Egils Levits, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, nevalstisko organizāciju pārstāvji un ukraiņi, kas, bēgot no kara, otrās mājas raduši Valmierā. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru