Palielina ārpakalpojumu skaitu

- 5.Februāris, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Valmieras SOS bērnu ciematā pieejami pakalpojumi, kas lieti noder katrai ģimenei, kurā aug bērni.

Bērnu attīstībai vajadzīgais pakalpojumu grozs un speciālistu pieejamība ir resurss, kas pašlaik pieejams Valmieras SOS bērnu ciematā, organizējot un paplašinot darbošanās veidu un redzējumu. Tagad vienā no ciemata mājām, kur jau strādāja audiologopēds, atsevišķā telpā būs pieejamas arī silto smilšu nodarbības. Tās notiks zinoša speciālista vadībā, izmantojot Latvijā būvēto un patentēto silto smilšu iekārtu.

«Man ir liels prieks, ka varēšu vadīt nodarbības siltajās smiltīs. Ārēji šī nodarbība ļoti līdzinās rotaļai, taču nodarbību efektivitāti ir novērtējuši gan pedagogi, gan speciālisti, kas rūpējas par bērnu veselību. Ir svarīgi, ka, izmantojot siltās smiltis, rotaļu procesam tiek piešķirta apzināta virzība, un, piemēram, bērniem šīs nodarbības stimulē sīko motoriku, pilnveido komunikācijas prasmes, nostiprina un koriģē stāju, nomierina hiperaktīvus bērnus un aktivizē pasīvos,» skaidroja speciālā pedagoģe, kas skolojusies un apguvusi silto smilšu terapijas metodi, Dace Vaļģe. Jāpiebilst, ka Dace iepriekš, izmantojot šādas iespējas un metodes, ir strādājusi arī Valmieras speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē «Bitīte» un guvusi labu pieredzi, ka konkrētā metode tiešām ir iedarbīga. Katra bērna attīstības vajadzības iepriekš tiek izvērtētas individuāli, un tad ir iespēja piedalīties dažās nodarbībās vai organizēt nodarbību kursu.

IEKĀRTA paredzēta attīstošām, izglītojošām nodarbībām, fiziskām aktivitātēm un rehabilitācijas pasākumiem. Arī smiltis kastē nav ņemtas no Gaujmalas. Bērni speciālista vadībā rotaļājas siltās smiltīs, kurām ir paaugstināts kvarca saturs. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru