Par īres namiem Valmierā un ne tikai

- 17.Oktobris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kā tika secināts 5. oktobrī uzņēmuma Bonava Latvija organizētajā diskusijā par īres namu attīstību Latvijā, kurā piedalījās nekustamo īpašumu nozares eksperti no Ekonomikas ministrijas, nekustamo īpašumu aģentūras Latio, Liepājas un Valmieras pašvaldībām, šobrīd mūsu valstī lētu īres mājokļu būvniecība ir cerīga, bet ar izaicinājumiem.

Eksperti kā galvenos šķēršļus zemu izmaksu īres namu attīstībai minēja Ekonomikas ministrijas programmas nosacījumus, tostarp noteiktos termiņus, un finanšu institūcijas ALTUM atbalsta saņemšanas kārtību. Tomēr statistika – programmā iesniegti 11 projekti, no tiem viens jau apstiprināts – rāda, ka pašvaldībām un publiskajiem mājokļu attīstītājiem interese par īres namu celtniecību ir.

Pasākumā ar valmieriešu pieredzi īres namu būvniecībā un ekspluatācijā dalījās Valmieras novada pašvaldības SIA Valmieras namsaimnieks valdes loceklis ILMĀRS SKĀDULIS. Piektdien viņš Liesmai pastāstīja par lietām, ko paudis diskusijas dalībniekiem, arī par Rīgā dzirdēto.

Jaunu īres namu jomā mēs esam starp pionieriem Latvijā. Ko pastāstīji pasākuma dalībniekiem par Valmieras pieredzi?

Bonava Latvija pasākums, manuprāt, bija kupli apmeklēts, zālē bija apmēram trīsdesmit cilvēku. Padalījos mūsu pieredzē ar esošajiem īres namiem, kuri faktiski visu laiku ir īrnieku pilni.

Varbūt ir kādas īpašas viņu novērtētas ekstras?

Viena lieta, ko īrnieki īpaši novērtē, ir lifts. Līdz ar to jaunās ģimenes uz saviem dzīvokļiem var nokļūt ar visiem bērnu ratiņiem. Otra lieta – pagrabs, kur var liekās mantas nolikt. Līdz ar to, kaut arī varbūt dzīvojamās platības ir mazākas, īrnieki nejūt to šaurību. Taču mazākiem dzīvokļiem arī komunālie maksājumi ir mazāki. Neskatoties uz to, ka pa šiem gadiem tomēr īres maksu esam pacēluši, tā šobrīd ir 5,80 eiro par kvadrātmetru plus vēl komunālie maksājumi, jāteic, ka pašlaik īres maksa vairs īsti nesedz apsaimniekošanas izmaksas, jo auguši kredītmaksājumi. Līdz ar to, visticamāk, īres maksu nākamgad nāksies pārskatīt.

150 PIEPRASĪTI ĪRES DZĪVOKĻI. Abos Valmierā jau uzceltajos īres namos (skats no Mālu ielas puses) dzīvokļi tukši nestāv – vienus īrniekus nomaina otri. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru