Par Latviju 20. gadsimtā

Valmieras Mākslas dienu laikā Valmiermuižā būs skatāma režisora Mārtiņa Eihes izrāde Taņas dzimšanas diena. Mākslas dienu apmeklētāji tiks laipni gaidīti 22. aprīļa vakarā Valmiermuižas alus darītavā, lai kopā atzīmētu šo notikumu. Izrādē piedalīsies aktieri  Artūrs Čukurs, Jānis Kronis un Jana Ļisova, kā arī pats režisors Mārtiņš Eihe.

Jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē un risina sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Īstenās dzimšanas dienas svinībās neiztikt arī bez bagātīgi klāta galda. Taņa savus viesus cienās ar rasolu un dažāda veida maizītēm — ķilavmaizītēm, desmaizītēm un siermaizītēm. Uz šāda svētku galda lieliski iederēsies Valmiermuižas Balles gaišais alus, ko jubilāre būs sarūpējusi. Tas brūvēts, iedvesmojoties no Valmieras drāmas teātra izrādes Balle būs.

Izrādes pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas projekta Tavas atmiņas Latvijas nākotnei ietvaros, un tā iniciatori ir Gētes institūts Rīgā un Ģertrūdes ielas teātris.

Izrāde ir latviešu valodā, epizodiski skanot krievu un vācu valodai. Tās radošais sastāvs: režija — Mārtiņš Eihe, scenogrāfija un video — Ieva Kauliņa, dramaturģija — Laila Burāne, piedalās — Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Jānis Kronis, Jana Ļisova, idejas autors — Deniss Hanovs.

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru