Par lielām ģimenēm

- 13.Maijs, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

15. maijs ir Starptautiskā ģimenes diena. Šī diena kā oficiāli svētki Latvijā tiek svinēta vien kopš 2008. gada. Svinot Starptautisko ģimenes dienu, tiek godinātas visas ģimenes, un ikviens tiek aicināts aizdomāties par ģimenes neizmērojamo lomu cilvēku dzīvē, vairāk laika un uzmanības veltot visiem savas ģimenes locekļiem – vecākiem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, bērniem. 

Šajā dienā sabiedrība aicināta ne vien novērtēt ģimenes nozīmību, bet arī rūpēties par ģimenes vērtībām, nodrošinot to tālāknodošanu nākamajām paaudzēm. Par godu šiem svētkiem uz sarunu aicinājām ELĪNU TREIJU, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāju. 

Par biedrību

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība tika nodibināta pirms 30 gadiem. Sākotnēji to veidoja četras juridiski patstāvīgas daudzbērnu ģimeņu organizācijas, bet lēnam pieauga biedrību skaits. Tas bija vairāk skaidrojams ar to, ka tolaik caur daudzbērnu ģimeņu biedrībām tika organizēta humānā palīdzība. Tas cilvēkus ļoti motivēja iestāties biedrībā, un vienubrīd apvienībā bija pat 24 biedrības. Ar laiku šis stāsts noplaka, tas vairs nebija aktuāls. Kā arī tām ģimenēm, kuras sākotnēji veidoja daudzbērnu ģimeņu biedrības, bērni izauga, un uzturēt biedrību vairs nebija tik aktuāli. Šajā nevalstisko organizāciju (NVO) sektorā palika tie, kuriem bija notikusi paaudžu nomaiņa. Vienubrīd bija palikušas tikai četras biedrības, un tolaik es pievienojos daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienībai.  

ĢIMENES DIENAS pasākumā 2017. gadā. Foto no arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru