Pārāk izdevīga sakritība…

- 16.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar finanšu ministrs atstādināja Valsts ieņēmumu dienesta direktori. Pamatojums – vairāki šīs iestādes «augsti stāvoši» darbinieki cenšas izspiest naudu no uzņēmēja ar draudiem viņu nelikumīgi arestēt.

Taču uzņēmējs – kokrūpnieks Andris Ramoliņš – nebija «vakar dzimis» vai smagi sašmucējies un tādēļ iebiedējams. Viņš vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, un tagad dažs aiz rokas pieķerts izspiedējs jau atrodas pirmstiesas apcietinājumā. Tiek izmeklēta apsūdzību safabricēšana, lai izspiestu no Ramoliņa 100 000 eiro kukuli par, rupji izsakoties, viņa iespēju izvēlēties sava aresta dienu…

Ministrs – pēc ilgas, neveiksmīgas un viņu pazemojušas «kurš kuru noēdīs» spēkošanās ar Ievu Jaunzemi – rīkojumu noteikti parakstīja ar neslēptu prieku un gandarījumu. Tāpat Jānis Reirs uzdevis iestādei lemt par Kaspara Podiņa, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora, atstādināšanu uz pārbaudes laiku: KNAB un VID Iekšējās drošības pārvalde aizturēja viņa vadītos cilvēkus. 

Pretīgi apzināties, ka šāda «pogaino ierēdņu» patvaļa, bezkaunība un nesodāmības apziņa – kaut ātri apcirsta saknē – joprojām ir iespējama ES, eirozonas, EDSO, NATO utt. dalībvalstī... Tas pilnībā diskvalificē Ievu Jaunzemi kā VID vadītāju. Viņa tiešām nesaredzēja – negribēja redzēt – «90. gadu manieres» dažos padotajos? Vai tiešām pielīdēji, klaču un ziņu pienesēji netika uzklausīti? (Tādi birokrātiski hierarhiskās sistēmās mitinās vienmēr.)


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru