Pedagogu arodbiedrība pārrunā aktuālo

- 6.Novembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Skolēnu brīvlaikā tikās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas biedri, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, lai pārrunātu aktuālo izglītības nozarē – kas ir izdarīts un kas vēl jāizdara.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga iezīmēja tikai daļu problēmu, kas pastāv un ko arodbiedrība risina sarunās gan ar valdību, gan pašvaldību vadītājiem. Būtiska ir problēma, ka valda nevienlīdzība pirms­skolas pedagogu atalgojumā un noslodzē. «Pedagogam ir augstākas profesionālās prasības nekā pedagoga palīgam, darba samaksa atšķiras, es nezinu, kā šajā pusē, bet ir pašvaldības, kur pedagoga palīgam ir jādara tas pats, kas pedagogam, bet ne par lielāku darba samaksu, un tāpēc mēs norādām, ka tas ir ļoti nekorekti,» teica Inga Vanaga.  Tāpat sašutumu izraisīja izglītības ministres Ilgas Šuplinskas priekšlikums par pirmsskolas pedagogu darba samaksu dalījumu, pieskatīšanu atdalot no mācību procesa. Lai arī, vecākiem atvedot bērnu uz bērnudārzu, skolotājs uzreiz nesāk skaidrot burtus un ciparus, mācīšanās notiek visas dienas garumā. Pedagogs bērnam palīdz risināt konflikta situācijas, savu emociju apzināšanos un vēro bērnu, lai varētu pilnvērtīgi īstenot kompetenču pieeju. «Varat iedomāties – vienam vajag pamperu nomainīt, kādi divi  mantu nesadala, trešajam varbūt uznāk skumjas pēc mammas un tēta un viņš apraudas,» ikdienas situāciju bērnudārzā ilustrē Inga Vanaga. Viņa norāda, ka nevar tik vienkāršoti skatīties uz šo procesu. Mācīšanās notiek visas dienas garumā, arī tādās ikdienišķās lietās ka galda kultūra, sasveicināšanās.

TIEKOTIES bērnudārzā «Burtiņš», Inga Vanaga prezentēja LIZDA padarīto, problēmas, kas vēl jārisina, kā arī prioritātes nākamajam gadam. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru