Pieaugs ne tikai dabas resursu nodoklis

- 7.Decembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā informē reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes 8 novadu teritorijās, no 2022. gada 1. janvāra dabas resursu nodokļa pieauguma ietekmē būs izmaiņas ZAAO atkritumu apsaimniekošanas maksā. 

Šis cenu kāpums saistīts ar valstī apstiprinātajām dabas resursu nodokļa izmaiņām, kas iekļautas 2020. gada 23. novembrī apstiprinātajā Dabas resursu nodokļa likumā. 

Kā jau iepriekš intervijās par atkritumu apsaimniekošanas aktualitātēm tuvākajā nākotnē Liesmu par dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām bija informējuši gan ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, gan reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra Daibe vadītājs Ģirts Kuplais, dabas resursu nodokļa likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos nākamgad pieaugs līdz 80 eiro par tonnu. Šobrīd likmes apmērs ir 65 eiro par tonnu.  Paaugstinoties dabas resursu nodokļa likmei, tā attiecīgi ietekmē arī atkritumu apsaimniekošanas kopējo maksu, jo maksas viena no būtiskām komponentēm ir atkritumu nodošanas izmaksas atkritumu poligonos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru