Pieskāriens arheoloģijai

- 25.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Muzeju profesionālajos svētkos Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzejs pulcēja interesentus pasākumā ar devīzi «Vakardiena ir vēsture – rītdiena noslēpums». 

Tikāmies ar skolas absolventu, rencēnieti Gintu Liepiņu. Viņa aizrautīgā interese par vēsturi, īpaši arheoloģiju, kopš 1987. gada visu laiku urdījusi iesaistīties izrakumos dažādās Latvijas vietās. Sākts ar praksi Piedrujā pēc demobilizēšanās no padomju armijas. Viņam pirmās iemaņas un turpmāko sadarbību arheoloģijā sniedza akmens laikmeta pētniece – arheoloģe Ilze Loze. Vēlāk tā turpinājās izrakumos Valmieras pils teritorijā ar arheoloģi Tatjanu Bergu. Pašlaik G. Liepiņš sadarbojas ar vēstures zinātņu doktoru Rūdolfu Brūzi.

Pat Ginta dzīvesvietā Rencēnu pagastā pie Balcerupītes, apstrādājot zemi, izdevies atrast pierādījumus neolīta laikmetam – krama urbi un krama nazi, arī kādu greznumlietu – saktu. Par tiem varējām pārliecināties, tos apskatot. Atradumiem liecinājums tiek izskaidrots ar Riņņu kalna senajiem iedzīvotājiem, kuri te varētu būt atnākuši uz Burtnieku ezera pusi un tālāk pārvietojušies pie Balcerupītes. Kultūras slānis gan šeit nav uziets.

VIENAS INTERESENTU GRUPAS NEBEIDZAMIE JAUTĀJUMI. Rencēnu skolas muzejā Gints Liepiņš izskaidro izrakumos atrasto lietu nodošanas kārtību. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru