Pirmais latvietis skarbajā "Iron Bike". I

- 13.Augusts, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Daudzi jūlija un augusta mijā aizrautīgi sekojām vasaras olimpiādei Tokijā. Starp padsmit riteņbraukšanas disciplīnām tur bija arī sacensības ar kalnu divriteņiem, kurus latviskotā angļu mēlē mēdzam saukt par montinbaikiem vai īsi par MTB. 

Šīs trases gan vīriem, gan sievām japāņi bija sagatavojuši ne tās vieglākās, bet šodien Vīru lietās parunāsim ar valmierieti, kurš apmēram tajā pašā laikā kā pasaulē pirmais latvietis paveica kaut ko pavisam traku – izturēja visas astoņas dienas Itālijā organizētajā daudzdienu kalnu izturības velomaratonā Iron Bike 2021, kas šogad notika jau 27. gadu pēc kārtas. Kaut ko līdzīgu viņš pirms dažiem gadiem izbaudīja Dienvidāfrikas Republikā, bet šoreiz savos piedzīvojumos un emocijās JĀNIS VANAGS dalās par aizvadīto, kā viņš pats saka, gonku Itālijas Alpos. Starp citu, Jānis, dzīvojot Valmierā, strādā nopietnā starptautiskā kompānijā, tāpēc vispirms daži vārdi par to.   

Kas tu šobrīd esi savā darba vietā – Šveices uzņēmumā SIGACover AG, kura specializācija, ja nemaldos, ir dažādi ēkas blīvējamie materiāli? 

Jā – joprojām es vadu SIGA inženieru komandu. Mana komanda nodrošina inženiertehnisko servisu visās pasaules valstīs, kurās mūsu materiāls pieejams. Gadu neesmu nekur ceļojis ierobežojumu dēļ, bet beidzot Eiropa ir ceļojama un varu atgriezties normālās sliedēs. Cik ilgi tas būs, grūti pateikt. 

AR VELLAPĒDU PADUSĒ. Daudzviet kalnos prātīgāk ir nevis sēdēt montinbaikam sedlos, bet gan kādu gabalu savu pārinieku panest. Līdz vietai, kur atkal iespējams droši braukt. Foto no Jāņa Iron Byke 2021 arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru