Pirmie rezultāti no fosfora filtriem pie Burtnieka

- 12.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pērn Burtnieks informēja, ka vairākos grāvjos, pa kuriem ūdens tek uz upītēm, kuras pēc tam savus ūdeņus nodod Burtniekam, tiks uzstādīti īpaši filtri. Nu šis darbs padarīts, filtri savās vietās. Par to, kāpēc, kas un kurās vietās izdarīts, kā arī par to, kā šie filtri tiek izmantoti, sīkāk pastāstīja novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas dabas resursu speciāliste EVIJA OZOLA.

Vispirms par pašu projektu... 

Burtnieku novada pašvaldība piedalās Igaunijas – Latvijas pārrobežu projektā Ūdenstilpes bez robežām. Tā mērķis ir īstenot ciešu sadarbību starp upju baseinu apsaimniekošanā un plānošanā iesaistītajām abu kaimiņvalstu iestādēm, lai uzlabotu kopējo ūdens objektu – Gaujas un Salacas upju baseinu – apsaimniekošanas efektivitāti. Partneri no Igaunijas un Latvijas regulāri satiekas, lai domātu, kā uzlabot ūdens objektu kvalitāti. 

UZLABOTAIS. Filtrs grāvī pie Jaunimantām Burtnieku pagastā. No pārējiem tas atšķiras ar to, ka dolomīta šķembām  te pievienotas arī kalcija hidroksīda granulas, kas vēl papildus piesaista fosforu, līdz ar to šis filtrs ir visefektīvākais.  Foto no Burtnieku novada pašvaldības arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru