Pirms 29 gadiem...

- 29.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nu jau tālajā 1991. gadā Latvija atguva savu neatkarību, gada beigās sabruka Ronalda Reigana par «ļaunuma impēriju» dēvētā Padomju Savienība. Pagājuši 29 gadi. Nākamajā gadā dažus no šiem notikumiem atcerēsimies valsts mērogā, citus tā – garāmejot. Iespējams, ka Krievijā nākamā gada 31. decembrī plīvos karogi sēru noformējumā.

Pēc 1991. gada augusta puča izgāšanās savu neatkarību atguva Baltijas valstis. Tā paša gada 6. decembrī PSRS oficiāli atzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību. Kādreiz varenā valsts bija zaudējusi trīs savas bijušās republikas. Tā laika Padomju Savienības vadītājs M. Gorbačovs centās saglābt situāciju un sarežģītu sarunu laikā izveidoja mistisku veidojumu – «Neatkarīgo valstu savienību». Jaunizveidotā savienība gan vairāk darbojās «uz papīra», bet par to tobrīd neviens neuztraucās.

1991. gada 25. decembrī M. Gorbačovs paziņoja, ka atkāpjas no visiem ieņemamajiem amatiem, tos nododams tā laika Krievijas Federācijas vadītājam B. Jeļcinam. Virs Maskavas Kremļa PSRS karogu nomainīja Krievijas karogs. Bija beidzies vairāk nekā septiņdesmit gadus ilgais eksperiments par sociālisma un komunisma uzcelšanu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru