Prasības ārzemniekiem kļūs stingrākas

- 15.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvien pieaugošā starptautiskā nestabilitāte, kas skar ikvienu pasaules valsti, tajā skaitā arī Latviju, liek pastiprināti domāt kā par mūsu valsts drošību, tā nacionālo interešu aizstāvību. Viena no jomām, kas tieši skar abus šos jautājumus, ir nosacījumi, ar kādiem Latvijā ierodas un ilgstoši uzturas ārzemnieki.

Nepieciešamības pārskatīt šos nosacījumus rezultāts savukārt ir Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas nupat konceptuāli atbalstītais jauna imigrācijas likuma projekts. Galvenais topošā likuma mērķis ir izveidot Latvijas interesēm atbilstošu ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās mūsu valstī sistēmu, apvienojot to ar likumu par Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijā.

Viens no būtiskākajiem šā likuma projekta punktiem paredz ierobežot (papildus jau esošajiem ierobežojumiem) iespējas uzaicināt uz Latviju ārzemniekus, ja pēdējiem netiek nodrošināta darba samaksa apjomā un kārtībā, kā norādīts dokumentos, kas iesniegti šo cilvēku uzaicināšanas uz Latviju brīdī. Tāpat uzaicināšanas iespējas tiks ierobežotas, ja pēdējā gada laikā uz Latviju būs uzaicināti ārzemnieki, kuri pārkāpuši ar uzturēšanos Latvijā saistītās prasības vai kuru darbības neatbildīs ielūgumā vai izsaukumā norādītajiem mērķiem. Runa šajā gadījumā ir galvenokārt par varas iestāžu iespējām daudz stingrāk kontrolēt viesstrādnieku uzaicināšanu, novēršot dažādas iespējamās nelikumības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru