Pupa kā nezūdoša vērtība un talismans

- 10.Marts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Krimuldas pagasta ģimenes saimniecības «Zutiņi-1» vecākā meita RŪTA BEIROTE uz Rūjienas Tautskolas lekciju ieradās ar senu koferi pie rokas.

Kā no Noasa šķirsta viņa no tā ārā ņēma un galdā lika tikai daļu no vairāku gadu garumā izveidotās, saglabātās un joprojām profesionāli uzturētās dārza pupu un pupiņu kolekcijas. Tieši par to, apliecinot atzinību, 2015. gadā saimniecību uzņēma SLOW FOOD Straupe biedrībā.

Saimniekošanas daudzpusība

LLKC katalogā «Novada garša» par Krimuldas pagasta «Zutiņi-1» teikts, ka tā ir neliela ģimenes saimniecība, kurā lauksaimniecības produktu audzēšana notiek ar prātu, sirdi, sirdsapziņu un senču vērtībām. Audzējot dabīgus produktus, piekopj senās tradīcijas, popularizē un pavairo šķirņu daudzveidību. Izaudzētos graudaugus pārstrādā, izmantojot sentēvu metodes – akmens dzirnavas. No saimniecības mājaslapas www.zutini.lv var uzzināt, ka saimniecības tīrumos, laukos un segtajās platībās izaug visa veida graudaugi, griķi, zirņi, pupas, dārzeņi, garšaugi, dīgsti, kā arī dārzeņu un košumaugu stādi.

ZINOŠA. Tādu klātienē klausītāji iepazina Rūtu Beiroti. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru