Rāmavā "Pavasarī 2024" redzēts un dzirdēts

- 9.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Ir tradīcijas, kuras jātur godā. Tā Liesmai ir ar starptautiskā izstāžu kompleksa Rāmava apmeklējumiem Valdlaučos.

Katru pavasari un rudeni ir interesanti pabūt šajā ļaužu un tehnikas burziņā, jo katru reizi kaut kas iemūžināšanai vērtīgs gadās, tāpat arī iespējams kādu jaunu informāciju iegūt. Šoreiz nedaudz sīkāk par kādu... kukaini, kurš, iespējams, tuvāko gadu laikā varētu parādīties arī Latvijā un apdraudēt lapu koku audzes. 

Vērojot kopējo izstādes apjomu, jāteic, ka izmēros tas, iespējams, pat nemainās, taču nedaudz mainās piedāvājumi. Izskatījās, ka šoreiz Rāmavā iztikts bez amatniekiem, jo acīs netrāpījās ne metāla, ne koka apstrādes virtuozi. Retākas – varbūt patraucējis bija laika prognozēs solītais – bija arī pārtikas un dzērienu ražotāju rindas, piemēram, nedzirdēja mutīgo maiznieku Andreju no Madonas ar viņa cepto Kalēju maizi un ūdens kliņģeriem, jau vairākus gadus ierastajā vietā paviljonā nesmaržo ar pavasara smaržu Mārupes gurķi..

UZMANĪBU – ĀZIJAS ŪSAINIS. Kā Liesmai pastāstīja Valsts augu aizsardzības dienesta eksperte, pagaidām Latvijā šis lapu koku kaitēklis vēl nav konstatēts, taču līdz Eiropai Āzijas ūsainis jau esot ticis, jo manīts Itālijā, Vācijā un Francijā. Ar šo kaitēkli cīnīties ļoti grūti, jo kāpuri ļoti lieli un ēdelīgi – tie vienkārši izgrauž koka stumbru! Vislabāk Āzijas ūsainim garšojot kļavas, bērzi un vītoli, mazāk liepas. Izēdot stumbru šis kaitēklis tā, ka gandrīz nekas pāri nepaliekot. Āzijas ūsainis ir melnā krāsā ar baltiem plankumiņiem, kukaiņa īpaša pazīme – ļoti garas ūsas. Nesabīstieties – šis kukaiņa modelis ir apmēram 10 reizes gabarītos lielāks par reālu Āzijas ūsaini, kurš garumā sasniedz varbūt kādus 3 centimetrus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru