Rencēnu seniori pagasta interesantās vietās

- 21.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Senioru biedrības valde aicināja pensionārus doties nelielā izbraukumā pagasta vietās, kur dzīvo, strādā un atpūšas interesanti cilvēki.

Maršrutā tika iekļauti trīs objekti ar mērķi uzzināt, kā top pārtikā lietojami augļi un ogas, ko neparastu var atklāt senvēstures vietas un to pētīšana, kā darbojas viena no labākajām Latvijas šautuvēm.

7 km no Rencēnu centra, un esam senajā «Līvenu» māju kompleksā, kur saimnieko Raimonds Indrāns. Gan atjaunotās ēkas, gan stādījumi liecina par prasmīgām dārznieka rokām un prātu, arī izdomas bagātību. Šīs mājas kādreizējai iemītniecei, tagad seniorei Ausmai Līvenai lika atcerēties bērnības un jaunības laiku, kad kopā ar tēvu te tika saimniekots, atbilstoši tā laika iespējām. Tagad stafeti pārņēmis viņas māsasdēls Raimonds. Viņš pastāstīja par ceļu, kā nonākts pie ogu un stādu ieguves, pavairošanas iespējām, noderīgumu veselīgam dzīvesveidam un realizācijas. Te katrs krūms un koks rūpīgi apkopts. Seniorus ieinteresēja plūškoki un no tiem iegūtais sīrups. Saimnieks cienāja ar šo veselīgo sagatavoto dzērienu.

«Gaidu» mājās seniori klausījās Agitas un Pētera Tabūnu stāstos par senvēsturi un veiktajiem pētījumiem tuvākajā apkārtnē. Uzstādot akmeni ar zīmi «Gaidu senkapi», Tabūni ļauj ikvienam garāmbraucējam ieinteresēties par šo vietu. Vairāk zināms bija nosaukums Čigānkalns, kur kādreiz dzīvojuši nacionālie partizāni, taču no tā nekas nav palicis — norakts. Tik varenas egles un tādi neparasti akmeņi, dīķis ar ūdensrozēm aicināt aicina baudīt šīs vietas mieru un noslēpumainību. Agitai ir saikne ar akmens pētniekiem, tāpēc viņa turpinās izziņu vēl par tiem daudzajiem, kas guļ netālu mežā. Senas lietas sakārtotas, greznojot klētiņas un šķūņa sānus. Ieinteresēto uzņemšana ar cienastu vienmēr bijusi Tabūnu labestības izpausme.

Pavisam uz citu pusi ceļš veda uz Rencēnu izdaudzināto šautuvi. Runāts un pieminēts gan bija, šāvienuu trokšņi arī dzirdēti, taču tā īsti izpratnes par tur notiekošo bija tikai pāris dalībniekiem. Šautuves priekšnieks un mednieks Andris Ķibermanis aicināja ēkā, kas celta no pašiem pamatiem ar dabīgu priedes koku telpas vidū, uz kā divi izbāzeņi – lūsis un ērglis – atgādina par šautuves izveidi pirms dažiem gadiem, par ieguldīto darbu, iespēju trenēties un noteikumiem. Viņš izrādīja treniņu procesus un ierīces, kas ļauj darboties. Ir secināts, ka šī šautuve ir viena no labākajām Latvijā, jo treniņi šeit nodrošināti pa kustīgiem mērķiem, tāpēc Rencēnu mednieki un tie, kuri šeit trenējas, ir visprecīzākie.

Senioru interese par notiekošo savā pagastā un cilvēku nodarbošanos ir izziņas tilts, kas palīdz un palīdzēs ikdienā padomāt gan par dzīvesvietas sakoptību, gan praktiskus darbus veicot. Izbraukuma noslēgumā atzīmējām Marijas Dreimanes skaisto dzimšanas dienu ar ziediem, dāvanām un svētkiem klātu galdu.

DĀRZNIEKA PRASMES. Raimonds Indrāns senioriem izrāda savu saimniecību.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru