Sāk veidot jauno Valmieras industriālo parku

- 18.Oktobris, 2022
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība šogad Valmierā uzsāks darbu pie nacionālas nozīmes industriālā parka izveides 83,55 ha platībā. Tā izveide sāksies ar teritorijas attīrīšanu jeb sanāciju no vēsturiskā militārā piesārņojuma. Iepirkums par sanācijas darbu veikšanu noslēdzas šodien, 18. oktobrī.

Jaunā nacionālas nozīmes industriālā parka teritorija atrodas pie Valmieras apvedceļa P18 un valsts reģionālā autoceļa P20, un to šķērso dzelzceļš. Šī teritorija, kas ir piesārņota ar militāra rakstura sprādzienbīstamiem priekšmetiem un nesprāgušu munīciju, reģistrēta Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrā. Iecerētajā Valmieras industriālā parka teritorijā gar dzelzceļa abām pusēm Otrā pasaules kara laikā atradās munīcijas noliktavas, kurās esošā munīcija, karam beidzoties, daļēji tika iznīcināta vai aprakta. 2016. gadā pēc Valmieras pašvaldības pasūtījuma veiktajā teritorijas izpētē eksperti atrada 39 sprādzienbīstamus priekšmetus un trīs munīcijas vienības bez sprāgstvielu pildījuma. Speciālisti lēš, ka teritorijā varētu atrasties vēl vismaz 250 – 500 sprādzienbīstami priekšmeti.

BŪS INDUSTRIĀLA AINAVA. Patlaban (skats no viadukta pāri dzelzceļam Cēsu virzienā) abās pusēs dzelzceļa sliedēm plešas meža platības, bet pēc gadiem te – arī abās pusēs – būs industriāla apbūve ar ražošanas ēkām un noliktavām, iespējams, arī kāds jauns atzars no dzelzceļa līnijas. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru