Sākusies studiju līgumu slēgšana Vidzemes Augstskolā

- 28.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Dažās skolās uzņemšana vēl notiek, citās tā jau noslēgusies un rezultāti ir zināmi. Arī Vidzemes Augstskola, tāpat kā citus gadus, šogad papildinās ar jauniem mācīties gribētājiem.

Pieteikšanās notiek vairākās kārtās, šobrīd noslēgusies pirmā no tām, un jaunajiem studentiem jādodas uz augstskolu parakstīt studiju līgumu. Šogad pirmais studiju līgums tika parakstīts pirmdien, 19. jūlijā. To parakstīja LĪVA ARTEMJEVA, kura izvēlējusies studēt Sabiedrības zinātņu fakultātē.

Līva ir no Valkas, nupat pabeigusi Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju. Laiku vidusskolā viņa raksturo šādi: «Sākumā īpaši neievēroju to, ka no pamatskolas sāku mācīties vidusskolā. Bet tad kaut kā darbi kļūst sarežģītāki, sākas kaut kādi eksāmeni, un tad vispār nelaime – kovids, kas to pieredzi, manuprāt, diezgan sadragāja. Nenotika tā, kā es būtu vēlējusies, tomēr kaut kādas zināšanas ieguvu. Beigās arī ļoti labs rezultāts, lai tiktu augstskolā. Es domāju, ka biju veiksmīga vidusskolas posmā.»

Rezultāti Līvai patiešām ir labi, ja paraugāmies uz valsts kopainu – vidējais eksāmenu vērtējums valstī matemātikas eksāmenā ir 36,3% (Līvai – 51%), latviešu valodā 51,3% (Līvai – 83%), angļu valodā 66,8% (Līvai – 87%).

Augstākās izglītības nepieciešamību Līva pamato ar labas nākotnes nodrošināšanu un stāsta: «Es nevēlos palikt ar vidusskolas izglītību. Gribu sasniegt kaut ko vairāk, līdz ar to – pieprasu no sevis vairāk. Vienkārši zinu, ka man tas ir jādara, ja kaut ko gribu sasniegt.» Līva piekrīt, ka augstākā izglītība ir ceļš, pa kuru ir jāiet, citas izvēles nemaz nav.

LĪVA ARTEMJEVA ar ViA rektoru Gati Krūmiņu. Foto no Vidzemes Augstskolas Instagram profila


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru