Smilšu kaste par nodokļu naudu

- 19.Maijs, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Tukšās kaislības, kas Rīgā tiek celtas ap Latvijas Radio 5. kanālu, manuprāt, ļoti līdzinās Latvijas politikas «svarīgākajai» problēmai — dzīvnieku ne-/izmantošanai cirka izrādēs. Jautājumu, kas ir (vai tikai šķiet) būtisks nelielam cilvēku lokam, var uzspiest kā prioritāti valsts varai un sabiedrībai — vajag tikai ar savu viedokli skaļi un agresīvi aizpildīt Latvijas informatīvo telpu.

Pret LR 5. kanāla jeb jauniešu radio «Pieci.lv» pastāvēšanu pretenzijas ir daudziem nozarē strādājošajiem, mediju speciālistiem un arī politiķiem — ne tikai odiozajam Artusam Kaimiņam «no suņabūdas». Ir ļoti dīvaini, ka par nodokļu maksātāju naudu darbojas pavisam tipiska popmūzikas komercstacija, kas pārraida galvenokārt ārzemēs tapušas dziesmas angļu valodā.

Valstī jau darbojas krietns skaits īstu komercstaciju, apkalpojot visdažādākās auditorijas, ieskaitot jauniešus, skolēnus un studentus. Tas ir privāts bizness, kas sev nopelna ar reklāmu un neprasa budžeta naudu.

Valsts uzturētas radiostacijas konkurence ar privātiem uzņēmumiem nepieklājīgi tieši līdzinās mediju nozarei ļoti sāpīgai problēmai — tam, ka pašvaldību propagandas «laikraksti» pilsētās un novados noēd vietējos īstās žurnālistikas izdevumus. Tik nepieklājīgi tieši, ka labi audzināti eksperti un politiķi par to vispār vairās runāt.

Mediju cilvēku vidū ir populārs viedoklis, ka «Pieci.lv» 2013. — 2014. gadā radās tikai kā Vienotības, tobrīd varas augstumos esošās premjerpartijas, kaprīze. Politiķi cerēja pirms 12. Saeimas aizkļūt līdz jauniešiem kā potenciālajiem balsotājiem par eiropeiskāko Latvijas partiju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru