Šogad «Daivai» lielākais ražas ievākums kooperatīva pastāvēšanas vēsturē

- 26.Oktobris, 2022
Laikrakstā

Jeru pagasta «Kalntemekas» ir plaša, lēzena paugura virsotnē, no kura uz visām pusēm plešas lauki. Tagad, rudenī, zaļo krāsu nomainījuši rūsgani brūnie toņi. Jau iztālēm redzami lauksaimniecības kooperatīva «Daiva» milzīgie metāliskie graudu torņi.

Pirms nedēļas pabeigta jaunās ražas ievākšana. Šogad tas ir pats lielākais ievākums kooperatīva gandrīz 30 gadu pastāvēšanas laikā. Torņi pilni zeltītiem graudiem. Mazs brīdis atelpai, ko drīz nomainīs citi darbi un rūpes, kas jau min uz papēžiem un liek zemniekam būt mūžīgā kustībā. 

Saruna ar lauksaimniecības kooperatīva «Daiva» valdes priekšsēdētāju ARNI ĶIBERU.  

Cik šobrīd kooperatīvā biedru?

Biedri ir 84. Salīdzinot ar citiem Latvijas un Vidzemes lauksaimniecības kooperatīviem, «Dai­va» ir vidēja lieluma lokālas nozīmes kooperatīvs, un tā biedri ir tuvākās apkārtnes zemnieki. Ja mēs runātu par klientu skaitu, tad to ir vairāk, jo ne katrs klients ir arī kooperatīva biedrs, bet biedriem, protams, vienmēr ir priekšroka. Iespēju robežās apkalpojam arī pārējos zemniekus, tas vairāk ir griķu laikā, kurus kuļ pēdējos. Tos pie mums ved no tālākas apkaimes. Ap griķu laiku labības pieņemšanas jaudas ir samazinājušās, un varam vairāk paņemt pretī pārējos klientus.

ARNIS ĶIBERS, kooperatīva «Daiva» vadītājs: «Ja klienti un biedri ir apmierināti, tad tā ir labākā motivācija.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru