Šogad par vienu grupu bagātāki

- 12.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jauno kompetencēs balstīto mācību saturu pirmsskolas sāka ieviest jau pagājušajā gadā, tomēr mācību gads «palika pusratā». Par to, kā uzsācies jaunais, un par plāniem «Liesma» aprunājās ar pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» vadītāju INETU ZĪDERI.

Vide bērnudārzā

Ar šo mācību gadu bērnudārzs ir par vienu grupiņu bagātāks. Kopā izglītības iestādi apmeklē 93 bērni. «1. septembrī vērām durvis jaunai pusotrgadīgo bērnu grupai, jo bija ļoti daudz vecāku iesniegumu no mūsu novada. 2019. gads ir bijis ļoti ražens,» tā Ineta Zīdere. Kopā mazākie bērni ir 28 un šobrīd sadalīti divās grupiņās, atbilstoši vecuma posmiem. Arī pedagogiem ir ērtāk un vieglāk pievērsties un palīdzēt bērniem ikdienas solī. Līdz ar jaunās grupiņas ienākšanu ēkā mācību iestādes visas telpas ir aizpildītas, savukārt bērnu grupu lielums veidots, pamatojoties uz telpu platību, lai pašiem bērniem būtu vieta, kur palikt un paspēlēties. «Mums grupās ir divi pedagogi un viens skolotāja palīgs, citos bērnudārzos varbūt darbs tiek organizēts nedaudz citādāk. Mums nav pilnas darba stundas, pedagogiem ir 30 stundas nedēļā, bet es domāju, ka tas mūsu pedagogus pasargā no izdegšanas,» stāsta Ineta Zīdere. 

Pagājušajā gadā bērnudārzs aktīvāk uzsāka likt lietā kompetencēs balstīto mācību pieeju, bet līdz ar pandēmijas saasināšanos mācību gads beidzās daudz agrāk, tāpēc arī darbs pie izvirzītajiem mērķiem turpinās.

LATVIJAS KONTŪRA pie bērnudārza «Pasaciņa» ieejas, bērni to veidojuši no āboliem patriotiskā mēneša noskaņās. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru