Šoks par redzēto un dzirdēto

- 20.Janvāris, 2023
Tēma
Laikrakstā

Pēc dažām dienām paies 11 mēneši kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Pirms nedēļas Kijivu apmeklēja Saeimas delegācija. Tiekoties ar Ukrainas augstākajām amatpersonām, tika spriests par turpmāku atbalstu karā ierautajai un ienaidnieka postītajai valstij. 

«Ir skaidrs, ja šim ļaunumam sprandu tagad neapgriezīs, kad viņš jau būtībā ir uz ceļgaliem, tad mūsu bērnu bērni maksās par mūsu neizdarīto,» sacīja Saeimas deputāts, Saeimā paša iniciētās un izveidotās Ukrainas sadarbības grupas vadītājs Jānis Skrastiņš, kurš bija viens no vizītes dalībniekiem.

Saruna «Liesmā» notika vien dažas stundas pēc delegācijas atgriešanās Latvijā. Jānis ir valmierietis un daudziem zināms kā ilggadējs Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes brigādes komandieris.

«Es sevi tā kā gatavoju tam, ko kara izpostītajās pilsētās, pilsētciematos redzēšu. Man likās, ka profesionālajā dzīvē iepriekš ir daudz piedzīvots, bet teikšu, kā ir: tas bija šoks! Kā tagad Eiropā, šodien, kad 21. gadsimts, var būt tāds ļaunums?» dalījās Saeimas deputāts.

Iznīcina civiliedzīvotājus 

«Karš pats par sevi ir ļoti slikti. Taču, ja tas noticis, tad tā ir sarunvaloda, kurā jārunā militārpersonām,» uzsvēra Jānis Skrastiņš, piebilstot, ka visā pasaulē ir zināmi noteikumi, kas arī kara apstākļos jāievēro, sargājot civilos iedzīvotājus un civilo infrastruktūru, bet Ukrainā notiekošais spilgti parāda, ka Krievija nepamana ne rakstītus, ne vispārpieņemtus noteikumus.

«Kara laukā viņiem īpašu panākumu nav, un arī tas, protams, par laimi, bet tad notikusi un notiek civiliedzīvotāju iznīcināšana. Mēs esot Kijivā un tās apkārtnē, todien, kad atkal masveidā apšaudīja Ukrainu, vairākas stundas pavadījām bumbu patvertnē.

ATJAUNO. Jānis Skrastiņš (no labās) darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un uz Ukrainu devās Saeimas oficiālās vizītes ietvaros. Pie viena no atjaunojamajiem tiltiem Jānis kopā ar kolēģiem Rihardu Kolu, Andri Sprūdu, Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu un Raimondu Bergmani. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru