Štrombergs BMX superkrosa sezonu noslēdz ar 3. vietu kopvērtējumā

- 11.Oktobris, 2016

Nedēļas nogalē ASV pilsētā Sarasotā norisinājās Pasaules kausa BMX superkrosā sezonas noslēdzošais posms. Latviju sacensībās pārstāvēja trīs mūsējie — Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, kā arī Kristens Krīgers, visi būvniecības uzņēmuma Monum atbalstītie sportisti.

Sacensību pirmajā dienā norisinājās  «time – trial» superfināls un kvalifikācijas sacensības. «Time – trial» superfinālā Štrombergs izcīnīja 4. vietu, bet Treimanis ierindojās 14. vietā. Abi tādējādi nodrošināja automātisku vietu  nākamās dienas pamatsacensībās, kurām kvalificējās arī Krīgers un Veide.

Pamatsacensību astotdaļfinālu, kas risinājās trīs braucienos, sekmīgi pārvarēja Štrombergs, Krīgers un Veide. Štrombergam divas pirmās un viena otrā vieta, Krīgeram ceturtā, otrā un trešā pozīcija, bet Veide savos braucienos ieņēma ceturto, trešo un piekto vietu. Nākamajā kārtā neiekļuva Treimanis, finišējot divas reizes ceturtais, bet vienu reizi paliekot astotajā vietā.

Interesanti, ka vienā ceturtdaļfināla braucienā kopā startēja visi trīs astotdaļfinālu pārvarējušie Latvijas sportisti. Izvirzoties vadībā jau no starta, uzvaru izcīnīja Štrombergs, apsteidzot Jaunzēlandes vadošo sportistu Trentu Džounsu. Par prieku Latvijas līdzjutējiem pusfinālā iekļuva arī Veide un Krīgers, finišējot trešajā un ceturtajā vietā.

Pirmajā pusfinālā no Latvijas braucējiem startēja Štrombergs un Veide. Esot līderu vidū jau no starta, finālā iekļuva Štrombergs. Trenera Ivo Lakuča audzēknis pusfināla braucienā bija trešais, bet uzvarēja nīderlandietis Deivs van der Burgs. Veide finišēja piektajā vietā, iekļūstot labāko desmitniekā posmā, bet paliekot uzreiz aiz fināla robežas. Nedaudz līdz pirmajam Pasaules kausa finālam pietrūka Latvijas čempionam Krīgeram, kurš otrajā pusfināla braucienā finišēja piektais, pirmo reizi tiekot labāko desmitniekā kādā no PK posmiem.

Lielajā finālā Štrombergs startēja no septītā celiņa. No starta valmierietis bija līderu vidū. Pirmās taisnes beigās gan vadībā izrāvās kopvērtējuma līderis Korbens Šarahs no ASV. Pasaules kausa uzvaru garantējušais sportists arī pārliecinoši uzvarēja pēdējā posmā. Divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs, demonstrējot lielu cīņas sparu trasē, spēja nosargāt otro pozīciju, kurā arī finišēja.

Šis viņam ir otrais goda pjedestāls kādā no šīs sezonas Pasaules kausa posmiem. Sezonas pirmajā pusē Māris uzvarēja Papendāles posmā. Trešais Sarasotas trasē palika francūzis Silveins Andrē.

Sezonas lielajā kopvērtējumā Štrombergs no sestās vietas pakāpās uz augsto trešo pozīciju. Sezonu Māris noslēdza ar izcīnītajiem 560 punktiem. Otrais kopvērtējumā bija šveicietis Davids Grafs (600 punkti), bet pārliecinoši par čempionu kļuva Šarahs (855 punkti). Treimanis sezonu noslēdza 19. vietā (290 punkti), Kristens Krīgers ir 24. (250 punkti), bet Rihards Veide 28. (225 punkti).

SARASOTAS PJEDESTĀLS. Māris Štrombergs blakus uzvarētājam Korbenam Šaraham un trešās vietas ieguvējam Silveinam Andrē.