Studenti organizē vērienīgāko sporta pasākumu augstskolu vēsturē – «Grandu cīņas»

- 17.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Koka ēku celtniecība un ekobūves» students NIKS SAMAUSKIS vien nesen ir kļuvis par Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Sporta virziena vadītāju, bet jau organizē vērienīgu sporta pasākumu «Grandu cīņas». Tradīcija aizsākās aizvadītajā gadā, kad virzienu vadīja Lotārs Zariņš un veiksmīgi noorganizēja pirmo sporta dienas pasākumu četros posmos, taču ar cīņassparu, idejām un komandu Niks šo sniegumu vēlas ne vien atkārtot, bet arī pārspēt.

Šīs ir pirmās lielās sacensības, ko tu organizē. Kādas ir sajūtas?

Niks: Jā, taisnība šīs ir pirmās šāda mēroga sacensības, ko organizēju. Sajūtas ir visai viennozīmīgas. No vienas puses ir prieks, ka problēmas tika risinātas pietiekami veiksmīgi, savukārt no otras puses – ir aizvadīts tikai pirmais posms. Nevienu pievilt negribas, un vēl darba ir pietiekami daudz, pirms spriest par to, vai esmu gandarīts vai ne.

«Grandu cīņas» šādā posmu formātā norisinās jau otro reizi. Kāpēc izvēlējies turpināt darīt to pašu?

Manuprāt, formāts ir izveidots ļoti veiksmīgi, man ļoti patīk ideja par četriem posmiem un cīņa starp studiju programmām. Es saprotu, ka mainīt formātu ir diezgan riskanti, cerot, ka izveidošu kaut ko labāku par esošo. Vēl neesmu tam gatavs!

Ar ko šis gads atšķiras no iepriekšējā?

Šogad mēģināju pasākumu padarīt vizuāli pievilcīgāku ar dažādiem elementiem. Viens no tiem bija «komandu pieteikšanās» video rullītis, kas ieguva lielu atsaucību sociālajos medijos. Protams, lai intriga nezustu, bija jāturpina arī pašā pasākumā, tāpēc 1. posmā jeb atklāšanas posmā tika iekļauta mūsu pašu karsējmeiteņu deja, valsts himna un citi elementi, lai interesanti būtu ne tikai tiem, kas cīnās par godalgotajām vietām un atbalstītājiem tribīnēs, bet arī tiem, kas vēro pasākumu tiešraidē. Kādas grūtības pieredzēji, organizējot šādu pasākumu?

Lielākās problēmas sagādāja tas, ka neesmu vietējais un Valmierā dzīvoju vien pusgadu, kas, protams, man sagādāja problēmas atrast komandu un kontaktus. Taču, uzdodot daudz un pareizus jautājumus, komunicējot un darot, izdevās gan viens, gan otrs, un galu galā esmu nonācis līdz tam, ka 1. posms jau ir aiz muguras. Protams, darbs ar cilvēkiem pats par sevi ir izaicinošs, jo katram ir savs viedoklis, vēlmes un vajadzības.

Kā vērtē pirmo posmu?

Neskatoties uz to, ka pats šobrīd atrodos treniņnometnē Čehijā, komanda izdarīja ļoti labu darbu, un tas vēlreiz pierāda to, cik komanda ir svarīga un neatņemama sastāvdaļa. Esmu ļoti apmierināts ar tiešraides kvalitāti, kur liela pateicība pienākas ViA darbiniekam Kalvim, kurš gandrīz vienatnē paveica «lāča» darbu. Paldies komentētājiem Tomam un Klāvam. Arī uzslavas Elīnai Krūklei par pasākuma vadīšanu, Laimai Ķeverei par Zemessardzes atbalstu pasākumā, Lāsmai Harkinai par spēļu grafikiem un dalīšanos pieredzē, karsējmeitenēm un mūsu vokālam Paulai, kā arī Ģertrūdei Ozoliņai par pacietību un gribasspēku darbā ar sponsoriem un manu ideju realizāciju klātienē (smejas). Protams, bija lietas, ko plānoju citādāk, bet esmu apmierināts ar rezultātu. Ko atbalstītāji var sagaidīt pārējos posmos?

Plānā ir vēl citas aktivitātes, kurās varēs iesaistīties «Grandu cīņu» laikā, spēļu tiešraides un, cerams, spraigas cīņas par punktiem un uzvaru.

Pasākums norisinās četros posmos:

Atklāšanas posms jeb 1. posms (11. aprīlī) ļāva studentiem cīnīties par uzvaru volejbola sacensībās. Tajās uzvaru guva studiju programmas «Mediju studijas un žurnālistika» komanda «Kā būs, tā būs», izvirzoties līderos.

Nākamais posms notiks 25. aprīlī. Studenti cīnīsies uzreiz divās disciplīnās – florbolā un basketbolā.

3. posms – 8. maijā – stafetes uz ledus.

Noslēguma posms jeb 4. posms – 16. maijā – futbols un noslēguma erudīcijas konkurss bārā «Tinte».

Pasākumu organizē: Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība sadarbībā ar Vidzemes Olimpisko centru un Vidzemes Augstskolu.

Pasākumu atbalsta: Bārs «Tinte», VALMIERA GLASS VIA Basketbols, Valmieras HK.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru