Tālaviešiem uzvaras Veronā un Tallinā

- 13.Jūnijs, 2017

Aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās II Peetri BMX Games un King of Tallin - Baltic Sea BMX Cup sacensības. Uz Tallinu devās arī desmit dažādu vecuma un meistarības grupu BMX kluba Tālava/VBSS sportisti, kuri spēja tehniski sarežģītajā trasē uzrādīt ļoti augstvērtīgus rezultātus.

Netraucētās līderpozīcijās savās grupās abas dienas palika un uzvaras laurus plūca G8/10 grupā Adelīna Kārkliņa un krūzeru klasē CR17/29 Heinrihs Kiršblūms. Godalgoto trijniekā vēl iekļuva Kristaps Brežinskis (2. vieta CR17/29), no B11/12 grupas Ralfs Frīdvalds (3. vieta abas dienas) un Emīls Mārtiņš Treimanis (3. vieta B13/14). Soli no pjedestāla palika Toms Višņevskis (B6), kurš finišēja ceturtajā pozīcijā.

Jāatzīmē, ka vienlaikus Itālijas pilsētā Veronā tika aizvadītas UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā septītā un astotā posma sacensības, kurās startēja Olafa Lakuča audzēkņi Mikus Strazdiņš (Thrill Factory/Tālava/VBSS) un Edvards Glāzers (Thrill Factory/Tālava/VBSS). Abu posmu trešās vietas ieguvējs Strazdiņš vareni pakutināja nervus sev un līdzjutējiem. Demonstrējot labu sniegumu junioru vīru grupā, Mikus no ne pārāk sekmīga starta finālā ar milzīgi neatlaidīgu cīņassparu un izmantojot iekšmalas priekšrocības, pēdējā virāžā izcīnīja trešo vietu 7. posma sacensībās. Svētdienas fināla brauciens bija ne mazāk intriģējošs, jo valmierietim startā neizdevās iegūt līderpozīciju, bet, neatlaidīgi turpinot cīņu trasē, Strazdiņš bīstami tuvu pietuvojās līderiem, tomēr finišā paliekot godpilnajā 3. vietā.

Sestdien acij tīkamu cīņu parādīja Glāzers. Dodoties trasē ar milzīgu cīņassparu, Edvardam B15/16 grupas konkurencē fināla braucienā izdevās lielisks starts, un lielajā finālā viņš finišēja otrajā vietā. Savukārt 8. posma sacensībās svētdien pēc gaužām neveiksmīgiem manevriem pirmajā un otrajā virāžā Edvardam, neatlaidīgi turpinot cīņu trasē, izdevās pacelties līdz 6. vietai.