Tautas lietišķās mākslas lielajā izstādē Rīgā pusotra simta izcilu meistardarbu no mūsu novada

- 16.Jūnijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 1. līdz 30. jūlijam Rīgā būs skatāma tautas lietišķās mākslas izstāde «Mēs». 900 kvadrātmetrus lielā angārā, Sporta ielā 2, vienkopus būs aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi.

Tomēr tautas mākslas bagātības un daudzveidības atrādīšana nav vienīgais izstādes mērķis – izstāde uzrunās skatītājus ne tikai ar priekšmetu daudzveidību un augsto izpildījuma līmeni, bet to papildinās izzinoša un praktiska informācija, kā arī videomateriāli, kas stāstīs gan par amata prasmēm, gan meistariem, ar dažām praktiskām pamācībām. Izstādes laikā pēc svētku nedēļas interesentiem būs iespēja apmeklēt dažādas meistarklases, kuras notiks piektdienās, sestdienās, svētdienās.

Izstādē piedalās ap 1300 autoru ar 3500 darbiem, kas atlasīti 123 tautas lietišķās mākslas kolektīvos, kā arī individuāli strādājoši meistari.

28. februārī Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) stingrā un prasīgā komisija apbraukāja visas Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studijas un atlasīja darbus lielajai izstādei. To papildinās arī mūsu, Valmieras, novada visu piecu lietišķās mākslas studiju darbi no Rencēniem, Mazsalacas, Trikātas un Valmieras.

Tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» izstādē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru