Tautsaimniecība atgriežas uz izaugsmes takas

- 7.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar vakcinēšanos pret Covid-19 saistītās domstarpības ir aizēnojušas uzreiz virkni faktu, kuri uzskatāmi liecina kā par Latvijas tautsaimniecības atgūšanos, pārvarot pandēmijas radītās problēmas, tā par labām mūsu valsts ekonomikas nākotnes perspektīvām.

Viens no šādiem faktiem ir nesen publicētie Centrālas statistikas pārvaldes dati par Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmi šā gada otrajā ceturksnī. Salīdzinot ar tādu pat laika posmu pagājušajā gadā pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem salīdzināmās cenās tas ir palielinājies par 11,1 %. Pagājušā gada otrajā ceturksnī, kad Latviju bija pārņēmis Covid-19 pandēmijas un tās dēļ noteikto ierobežojumu devītais vilnis, mūsu valsts IKP samazinājās par 8,9 %, un attiecīgi mūsu tautsaimniecība jau ir kompensējusi šajā laikā ciestos zaudējumus.

Papildus ir nepieciešams ņemt vērā, ka atsevišķās pakalpojumu nozarēs, galvenokārt tūrisma un viesmīlības jomā, kur atgūšanās vēl nav notikusi no Latvijas lielā mērā neatkarīgu iemeslu dēļ, pastāv gana liels izaugsmes potenciāls, kas nešaubīgi tiks izmantots līdz ar tūrisma atjaunošanos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Rūvenietis - 7.Septembris, 2021 - 22:00

Tikai ne Latkovska kunga, ne arī viņā Jaunās Vieienotības vadītajai valdībai šajā izaugsmē nekādu nopelnu nav. Tas ir enerģisko uzņēmēju nopelns, kuri, pat it kā spītējot valdības bieži vien haotiskajiem lēmumiem, pratuši pietiekami labi tomēr strādāt. Tādēļ, Ainār, nav ko dižoties ar saimniekotāju, bet ne jau politiķu gūtajiem panākumiem. Tas izskatās pēc partijas reitinga zābaku spodrināšanu ar citu sagādātu apavu smēri un birsti!

Pievienot komentāru