Teātris gaida atgriešanos mājās

- 24.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras teātra ēkas pamatos tika ierakta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

«Teātris iepriekšējā reizē līdz galam nebija uzcelts, tāpēc mēs celtniecību turpinām! Līdz uzvarai!» liekot smaidīt klātesošajiem, sacīja ilggadējais Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks. Viņš bijis klāt gan dienās, kad teātris atvadījās no senās ēkas, gan spēlēja teātri tajos gados, kad jaunais teātris, jaunās zāles tika celtas un celtas.

Teātra ļaudis, kas bija sanākuši kopā, lai kapsulā liktu virkni šī laika liecību – 17. marta dienas laikrakstu, izrāžu programmiņas un biļetes, naudu, vēstuli no teātra jaunajiem aktieriem, šīs sezonas teātra darbinieku kopbildi, kā arī neatņemamu pēdējo divu gadu laika liecību – pozitīvu un negatīvu Covid-19 testu, ar humoru un arī sarkasmu atskatījās uz aizvadīto laiku. Tika veikta īsa ekskursija vēsturē, atgādinot, ka 1885. gadā Valmieras saviesīgajam latviešu biedrības namam tiek uzbūvēta piebūve ar skatuvi un skatītāju zāli. 

PRIEKPILNI, liekot kapsulā vēstījumu nākamai paaudzei – dažādas šī laika liecības, teātra kolektīvs iemūrēja kapsulu rekonstruējamās ēkas pamatos. Attēlā Evita Ašeradena (no kreisās), Mārtiņš Meiers, Krišjānis Strods, Aigars Apinis, Aksels Aizkalns un Tālivaldis Lasmanis. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru