Teikšeiras divi vārti atnes uzvaru pār Jelgavu

- 20.Augusts, 2019

Savu devīto uzvaru Optibet virslīgas turnīrā VALMIERA GLASS VIA futbolisti guva sestdien, kad savu skatītāju priekšā skaistā spēlē pieveica FK Jelgava ar 3:1 (1:1).

Pēc nelaimīgā zaudējuma pret jūrmalniekiem iepriekšējā kārtā valmierieši ilgi nepārdzīvoja un visu nākamo nedēļu jau cītīgi gatavojās spēlei pret jelgavniekiem. Treniņos tika mēģināti dažādi spēlētāju virknējumi, domājot, ko likt pretī nākamajiem pretiniekiem. Vienā no pēdējiem treniņiem bija skaidrs, ka spēlē palīdzēt nevarēs viens no mūsu komandas līderiem Ēriks Punculs, kuru nomāca kājas savainojums. Malā palika arī Hektors Bagidī, tā izciešot viņam piešķirto vienas spēles diskvalifikāciju. Bet pārējie — gatavi pierādīt, parādīt un uzvarēt.

Spēli, kuru tiesāt tika nozīmēts Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvents Edgars Maļcevs, veiksmīgāk uzsāka viesi, radot pāris pusmomentus. Bet pirmais patiesi bīstamais moments 18. minūtē nobrieda jau pie Vladislava Kurakina sargātajiem vārtiem, kad no tālienes pa vārtiem šāva Aleksejs Grjaznovs — bumba nošalca gar pašu vārtu stabu. Astoņas minūtes vēlāk Tamaza Pertijas vīri savu panāca — tāla diagonāla Kriša Kārkliņa piespēle pāri puslaukumam, Mada Oskara Miķelsona piespēle portugālim Žorzinju — divi soļi soda laukumā un netverams sitiens tālajā devītniekā — 1:0. Vārtu svinībās 20 gadus jaunais futbolists, liekot abus rādītājpirkstus ausīs, attēloja savu elku futbolā — Holandes futbolistu Memfisu Depaju, kurš pēc gūtiem vārtiem veic tieši šādu žestu. Spēles 40. minūtē pēc Miķelsona centrējuma no standartsituācijas Žoržinju, sitot ar galvu, varēja gūt arī savus otros vārtus, ja vien lieliski nebūtu nospēlējis Kurakins. Uzreiz nākamajā epizodē rezultatīvu atbildi sniedza baltkrievu speciālista Oļega Kubareva trenētie, teicams sitiens no 20 metriem padevās Igoram Kozlovam — Lazarevs izmisīgā lēcienā bumbu skāra, bet ne pietiekami, lai atvairītu tās lidojumu vārtu tīklā — 1:1.

Otrais puslaiks solījās būt interesants, un tā arī bija, tiesa, nekāda prieka tajā nebija viesu komandai. Interesants moments, kas varēja mainīt spēles gaitu, notika 56. minūtē — uzbrukumā bumbu Mārcim Ērglim atņēma bijušais RFS spēlētājs Maksims Marusičs, aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, piespēlēja gandrīz (pirmajam — ukrainim vārdā ir y, otram — krievam — i) vārda brālim Maksimam Votinovam, bet tas neprata apspēlēt jau viens uz vienu pretī iznākušo Lazarevu. Uzreiz pēc šīs epizodes Pertija Ērgli burtiski norāva nost no laukuma, reti, kad viņš dod iespēju saviem spēlētājiem reabilitēties līdzīgās situācijās.

Laba iespēja izrauties vadībā spēles 67. minūtē radās valmieriešu diriģentam Šunsukem Nakamuram, bet viņa sitiens no 11 metru punkta trāpīja pa baložiem. Laiks ritēja, un likās jau, ka ož pēc kārtējā neizšķirta (tādi mums šosezon jau seši, vairāk — septiņi – tikai Ventspilij), līdz spēles 79. minūtē ar piespēli atpakaļ savam vārtsargam kļūdījās jelgavnieku kapteinis Renārs Rode — situāciju izmanīgi izmantoja teju 19 gadus jaunais nigērietis Toluvalesi Arokadare, ar bumbu aizskrēja līdz pašiem vārtiem un pēdējā brīdī piespēlēja uz tālo stabu, kur ar meistarīgu pieskārienu apaļumu vēlreiz vārtos ievirzīja Žoržinju — 2:1. Pilnai laimei skatītājiem stadionā un pie TV ekrāniem valmierieši uzdāvināja vēl vienus vārtus — spēles 84. minūtē pēc Kārkliņa centrējuma soda laukumā kritienā ar galvu precīzi vārtu augšējā stūrī bumbu raidīja no Ērgļa kapteiņa apsēju pārmantojušais Ganas aizsargs Ofosu Apija — 3:1. Atlikušais laiks bija vien formalitāte šī rezultāta nosargāšanā.

Oļegs Kubarevs pēc spēles: «Pirmkārt, jāsaka, ka šis mākslīgais laukums mums nenesa veiksmi — atbraucām nesagatavojušies kam tādam, otrkārt — priekšā mums gaidāma bija arī Latvijas kausa spēle, kuru paturējām prātā. Spēlētāji laukumā izgāja bez koncentrācijas, viņiem pietrūka kustību — Valmiera darbojās ātrāk. Mūsu vārti, protams, mums palīdzēja — izlīdzinājām rezultātu, bija arī mums simt procentu iespēja — neiesitām, kas zina, ja iesistu, varbūt uzvarētu, bet tas ir futbols — tu neiesit, iesit tev — viss ir likumsakarīgi, lai arī paši atvedām otros vārtus, bet arī tur mums lika kļūdīties. Laikam jau šāds zaudējums bija nepieciešams tādai komandai kā mūsējai, jo futbolisti nav pieraduši pie uzvaru sērijām, kaut kur viņi jau jūtas pārāk komfortabli, kamēr pretinieki pēc lielāka zaudējuma, kaut kur nepelnīta, bija dubultā motivēti.»

Tamaza Pertijas: «Uzskatu, ka šodien apspēlējam ļoti labu komandu, Jelgava katrā kārtā pierāda, ka viņi ir pelnījuši sportisku cieņu. Īpaši pēdējās kārtās šī komanda ļoti gudri darbojas tieši aizsardzībā, izceļas citu vidū. To pierāda arī viņu spēles pret Spartaku un Liepāju. Analizējām viņus uz visiem 110 %, atcerējāmies arī spēli viņu laukumā, kurā viņus apspēlējām ar ļoti lielām grūtībām. Šodien nedrīkstējām pieļaut līdzīgu scenāriju. Šajā spēlē izveidojām ļoti daudz vārtu gūšanas momentus — kad rezultāts kļuva 1:1, likās, ka pastāv kaut kāda netaisnība. Otrajā puslaikā šķita, ka Jelgava spēlēja uz pretuzbrukumiem, viņi zemi nosēdās, un tās mums ir pašas lielākās galvassāpes, jo, kad mēs uzbrūkam ar lieliem spēkiem, rodas daudz brīvo zonu, kuras pretinieki nereti izmanto. Iesitām ļoti svarīgus vārtus, kas mums deva impulsu turpināt kontrolēt šo spēli. Pateicos puišiem, kuri šodien parādīja raksturu. Paldies arī skatītājiem, kuri mājas spēlēs mūs dzen uz priekšu.»

Nākamajā kārtā spēle izbraukumā, šo svētdien pret turnīra nosacīto pastarīti FK Metta (tās sākums Daugavas stadionā, pl. 19:30).

VALMIERA GLASS VIA — FK Jelgava 3:1 (1:1)

Vārti: Teikšeira 27’, 79’, Apija 84’ — Kozlovs 42’

Noraidījumi: Biljans 90’+1’

Brīdinājumi: Kārkliņš 51’, Bogdaškins 90’+1 — Biljans 39’, 90’+1’, Hvoiņickis 40’, Litvinskis 74’, Marusičs 90’+2’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kārkliņš, Apija, Lelis, Miķelsons, Ērglis (k) (58’ A. Jaunzems), Grjaznovs, Nakamura (85’ Agjemangs), Teikšeira, Bogdaškins, Arokodare (83’ Badmus) — Kurakins (v), Litvinskis, Rode (k), Fernandezs, Bidzinašvili (46’ Krušatins), Biljans, Hvoiņickis (73’ Indrāns), Mikicejs, Kozlovs, Votinovs, Ivanovs (46’ Marusičs).

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs

Skatītāji: 380

SĀKUMS IESPAIDĪGS. Komandas biedri steidz apsveikt portugāļu pussargu Žoržinju ar otrajiem gūtajiem vārtiem spēlē pret FK Jelgava, tie viņam jau trešie četrās spēlēs Valmieras komandas kreklā.