Teju puse vecāku nezina, ko internetā dara viņu bērni

- 25.Februāris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Latvijas Drošāka interneta centra (drossinternets.lv) rīkotās kampaņas «Bīstamā draudzība internetā» ietvaros veiktās aptaujas* dati liecina, ka 47% vecāku nezina, kādos sociālajos tīklos ikdienā komunicē viņu bērni. Vienlaikus trešdaļa atzīst, ka viņu atvase, sarakstoties ar kādu internetā, varētu nonākt situācijā, kur viņu pavedina, piemēram, kameras priekšā.

Veiktās aptaujas dati arī liecina, ka 54% vecāku aptuveni zina, ko bērni dara internetā, taču atvases digitālajā dzīvē neiejaucas. Tai pašā laikā 30% vecāku atzīst, ka viņu atvase, sarakstoties internetā, varētu nonākt situācijā, kur viņu pavedina, piemēram, kameras priekšā, bet 34% vecāku pilnībā uzticas savam bērnam un viņa spējai pašam tikt galā ar potenciālām problēmsituācijām, pilnu atbildību par savām darbībām atstājot bērna ziņā. Diemžēl to, ka bērnu vecāki bieži vien nezina, kādos sociālajos tīklos bērni pavada laiku, izmanto cilvēki, kuriem ir nolūks pavedināt bērnus internetā.

Tomēr, kā liecina Drossinternets.lv pieredze, bērni, kuri ir cietuši no pavedināšanas internetā, bieži vien neapzinās, ka pret viņiem ir izdarīts noziegums. Visbiežāk bērni atrodas drošā vidē – mājās, sarunājas ar interneta «draugu», izģērbjas, izrāda savu kailo ķermeni. Diemžēl bērniem nav ne jausmas par sekām, kas tiek radītas – pēc tam viņu kailfoto un video nonāk pedofilu forumos un fotogrāfiju apmaiņas vietnēs.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru